EUR/USD: włoskie usługi nadal w tarapatach

07-04-2021 09:57
Z opublikowanych przez instytut IHS Markit danych o koniunkturze we włoskim sektorze usług wynika, że branża nadal zmaga się ze skutkami epidemii COVID19.
EUR/USD: włoskie usługi nadal w tarapatach

W marcu wartość wskaźnika plasowała się na poziomie 48,6 pkt vs 49 pkt. oczekiwanych. W odbiciu wskaźnika zdecydowanie przeszkadza kolejna fala zachorowań na COVID19 w Europie. Wprawdzie sytuacja epidemiczna we Włoszech nie jest aż tak zła jak wiosna ubiegłego roku, ale przedłużające się ograniczenia ciążą odbudowie popytu na usługi, które mają istotny wkład w PKB kraju.

 Na wyniku PMI ciążył wpływ niskiego napływu nowych pracowników do sektora, co jest konsekwencją braku zapotrzebowania na siłę roboczą. Z opisu badania wynika również, że branża zanotowała niską wartość nowych zamówień, co przekłada się na pogorszenie nastrojów w biznesie.

Włochy to kraj słynący z turystyki, która ma istotną kontrybucję do całości PKB. Epidemia odcisnęła silne piętno na gospodarce i wiele wskazuje, że w kolejnym kwartale będziemy obserwować znacznie wolniejsze niż początkowo oczekiwano odbicie w aktywności.

Notowania EUR/USD pozostają jednak niewzruszone danymi. Wstępny odczyt wprawdzie wypadł niekorzystnie, ale kluczowa dla notowań tej pary walutowej w środę jest słabość dolara, która wynika z niższych rentowności amerykańskich obligacji. Kurs EUR/USD oscyluje w środę wokół 1,1875 i jest najwyższy od ponad dwóch tygodni.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.