EUR/USD: problemy przy 1,2240

21-05-2021 14:03
Zgodnie z tym co wczoraj pisaliśmy, eurodolar ponownie osiągnął poziom bliski 1,2240. Próba pokonania tego horyzontalnego oporu jednak po raz kolejny się nie udała. Aktualnie główna para walutowa jest przy 1,2200 i zmierza w kierunku 1,2170.
EUR/USD: problemy przy 1,2240
EUR/USD, interwał H4, źródło: TMS Brokers

W ostatnich minutach widoczne jest umocnienie dolara amerykańskiego względem euro. Pomimo bardzo dobrych danych PMI ze strefy euro, wspólna waluta traci. Tym samym na wykresie buduje się potencjalna formacja podwójnego szczytu, która może być prognostykiem nieco większej korekty. Kluczowy w tym momencie jest poziom 1,2170, która stanowi linię szyi wspomnianego układu. Jej przełamanie spowoduje, że kurs będzie miał otwartą drogę do kolejnego technicznego wsparcia, którym jest dolne ograniczenie kanału wzrostowego.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.