EUR/USD: odbicie postępuje

29-09-2022 13:08
Wczoraj eurodolar wyrównał dołki z początku tego tygodnia, kiedy doszło do dynamicznych spadków na skutek m.in. wyników wyborów we Włoszech. Główna para walutowa odbiła na wczorajszej sesji z poziomu 0,9540 do 0,9750 co daje ruch o niespełna 2 figury. Kurs odbiła od dolnego ograniczenia kanału spadkowego.
EUR/USD: odbicie postępuje

Wczorajsze popołudniowe odreagowanie w godzinach nocnych oraz wczesno porannych zostało w pewnym stopniu zredukowane. Od kilku godzin jednak kurs powrócił na ścieżkę wzrostową i aktualnie wynosi 0,9713. Już jutro zostanie zaprezentowana inflacja z Francji oraz Niemiec. Wyższe odczyty od oczekiwań powinny wesprzeć euro, choć wzrosty mogą być ograniczone ze względu na planowane wystąpienie Putina. Słowa agresora mogą ponownie zwiększyć awersję do ryzyka, co może wpłynąć na dalsze spadki głównej pary walutowej.

Z technicznego punktu widzenia oporem dla dalszych wzrostów jest okrągły poziom 0,99 – czyli dołki z końca sierpnia oraz początku września. Przebiega tam również poziom zniesienia wewnętrznego Fibo (50 proc.) ostatniego impulsu spadkowego.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.