EUR/USD: odbicie od parytetu

12-07-2022 13:38
Na głównej parze walutowej parytet został dziś osiągnięty. Notowania długo znajdowały się tuż nad okrągłym poziomem, jednak zejście poniżej 1,00 nie zostało zrealizowane. Aktualnie widzimy dynamiczne odreagowanie do poziomu 1,0068. Kurs testuje obecnie opór techniczny wyznaczony przez dołek z 8 lipca.
EIR/USD: odbicie od parytetu

Pamiętajmy, że silne spadki trwają już ponad 2 tygodnie. Kurs oprócz dotarcia do parytetu osiągnął również poziom dolnej bandy średnioterminowego kanału spadkowego. Rośnie zatem prawdopodobieństwo większego odreagowania. Naszym zdaniem na dalszy przebieg notowań będzie mieć wpływ jutrzejszy odczyt inflacji CPI z USA a w przyszłym tygodniu sprawa importu gazu z Rosji (co się zadzieje po zakończeniu prac nad gazociągiem) oraz decyzja EBC.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.