EUR/USD: notowania blisko 1,08

30-05-2022 12:07
EUR/USD kontynuuje odreagowanie. Od dołka z 13 maja kurs jest wyżej o ponad 4 figury (ponad 400 pipsów). Notowania niebawem jednak mogą natknąć na istotny opór techniczny.
EUR/USD: notowania blisko 1,08
Wykres EUR/PLN, interwał dzienny, źródło: TMS Brokers

Spoglądając na wykres widzimy, że odbicie eurodolara jest regularnym trendem w krótkim terminie. Spoglądaj jednak na szerszy horyzont dominującym jest trend spadkowy i jak na razie ostatnie 2 tygodnie są jedynie korektą wzrostową. Dalsze wzrosty mogą być ograniczone z racji  okrągłego, psychologicznego  poziomu 1,08. Pamiętajmy również, że w tych okolicach wypada przebiega również horyzontalny opór wyznaczony przez dołki z początku marca oraz z II połowy kwietnia. Nie należy ignorować także linii trendu spadkowego poprowadzonej przez szczyty z I połowy lutego i końca marca bieżącego roku.  Dodatkowo nieco poniżej 1,08 przebiegają dwa zniesienia Fibo: 50 proc. oraz 38,2 proc., które mogą dodatkowo ograniczać dalsze wzrosty. Prawdopodbieństwo spadków można uznać za większe w tym momencie, z racji utrzymującego się wskaźnika Oscylatora Stochastycznego powyżej poziomu 80 pkt. Widać również pewną dywergencją pomiędzy wykresem instrumentu a oscylatorem.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.