EUR/USD: najbliższy przystanek 1.10?

30-03-2023 15:12
Dziś dane na temat PKB z USA dały impuls do wzrostów EUR/USD. Słabszy dolar to pokłosie gorszych danych o wzroście gospodarczym USA w IV kwartale 2022 roku. Dane są co prawda już mocno historyczne i obecnie jesteśmy w nieco innej rzeczywistości, ale widać, że dzisiejsze dane wpisują się w bardziej gołębią retorykę Fed-u. Niższy odczyt podsyca spekulacje, że Fed wykona ostatni krok w maju (o 25 pb) i na tym zakończy cały cyklu oraz jednocześnie zdecyduje się na obniżki w II połowie roku.

W tym tygodniu eurodolar mozolnie odrabiał straty poniesione w piątek na skutek wzrostu stawek CDS Deutsche Bank-u. Dziś kurs testuje lokalny szczyt i przebija poziom 1,09. Jutrzejszy dzień wydaje się być w krótkim terminie kluczowy. Jeśli raport na temat wydatków amerykanów pokaże niższe wartości (chodzi głównie o PCE i PCE core, wówczas dolar będzie kontynuował osłabienie a osiągniecie przez główną parę walutową 1,10 to tylko formalność.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.