EURPLN zbliża się do oporu technicznego

18-08-2022 11:36
Pomimo stabilnego kursu głównej pary walutowej, dziś kolejny dzień z rzędu złoty pozostaje pod presją. EUR/PLN osiąga wartość powyżej 4,72 a USD/PLN wspina się do poziomu bliskiego 4,65.
EURPLN zbliża się do oporu technicznego
Wykres EUR/PLN, interwał dzienny, źródło: TMS Brokers

EUR/PLN nie był w stanie zejść poniżej 4,65 i po kilkukrotnym testowaniu tego wsparcia horyzontalnego notowania aktualnie zbliżają się do górnego ograniczenia kanału spadkowego, który trwa od 13 lipca. Dziś notowania przełamały opór na poziomie 4,72 i kurs znajduje się najwyżej od 4 sierpnia. Najbliższym oporem technicznym jest linia trendu spadkowego ale również zniesienie wewnętrzne Fibo 38,2 proc. Te dwa elementy mogą powstrzymać dalsze osłabienie PLN i tym samym niebawem możemy zaobserwować, powrót do krótkoterminowej tendencji spadkowej.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.