EUR/PLN: kurs zbliża się do ważnego poziomu technicznego

31-10-2022 15:31
Złoty kontynuuje passę umocnienia. Para EUR/PLN schodzi sukcesywnie na coraz niższe poziomy. Aktualnie zbliża się do 4,70. Powinniśmy się jednak spodziewać, że niebawem czeka nas korekt ostatnich spadków, a tym samym osłabienie złotego. Notowania docierają pomału w okolice linii trendu wzrostowego, która łączy dołki lutowe oraz majowo-czerwcowe tego roku. Do tego dochodzi wsparcie horyzontalne (niebieski poziom).
Wykres EUR/PLN, interwał dzienny, źródło: Oanda TMS Brokers

Spadki EUR/PLN niebawem przybiorą rozmiar impulsu spadkowego, który widzieliśmy w lipcu i sierpniu tego roku. Do tego dochodzi dolna banda krótkoterminowego kanału. Na uwagę zasługuje również fakt, że nieco poniżej aktualnego kursu przebiega  zniesienie wewnętrzne Fibo (61,8 proc.) wzrostów liczonych od minimów z czerwca br. Prawdopodobny średnioterminowy dołek można zakładać, że wypadnie w okolicach 4,68 – 4,70.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.