EUR/PLN: 4,62 po raz trzeci

27-10-2021 13:01
Notowania EUR/PLN trzeci dzień z rzędu atakują poziom 4,62. Złoty pozostaje mocno zmienną walutą, wrażliwą zarówno na czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. W tygodniu publikacji szacunków inflacji złoty nie radzi sobie najlepiej. Poziom 4,62 został przetestowany już kilkukrotnie, co pokazuje, że presja na osłabienie złotego wciąż jest. Należy się spodziewać dużej zmienności. Wysoka inflacja może pomóc złotemu, ale tuż po długim weekendzie odbędzie się posiedzenie RPP. Jeśli Rada zdecyduje się kontynuować zacieśniania polityki pieniężnej, złoty ma szansę na odbicie, jeśli jednak stopy nie ulegną zmianie, to głęboko ujemne realne stopy procentowe mogą pogrążyć PLN. W środę zaprezentowano kolejny akt sporu pomiędzy UE, a Polską. Tym razem TSUE zarządził karę w wysokości 1 mln EUR dziennie za działalność Izby Dyscyplinarnej. Konflikt zdecydowanie nie służy złotemu.
EUR/PLN: 4,62 po raz trzeci

Notowania instrumentu EUR/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Notowania instrumentu EUR/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.