Euro mocniejsze po Ifo

23-05-2022 11:31
Zaskakująco wysoki odczyt Ifo (93 pkt) wynika głównie z poprawy bieżącej sytuacji biznesowej w sektorze usług, który to korzysta z usunięcia ograniczeń spowodowanych pandemią. EUR/USD kontynuuje odbicie. Aktualnie para walutowa jest na poziomie 1,0678.
Euro mocniejsze po Ifo

Nie powinno to jednak przesłonić faktu, że sektor produkcyjny prawdopodobnie nadal będzie odczuwał negatywne skutki chińskiej polityki "zero-Covid", a także problemów z zaopatrzeniem związanych z wojną. W najbliższych miesiącach produkcja przemysłowa będzie prawdopodobnie wykazywać tendencję spadkową. W drugim kwartale zobaczymy prawdopodobnie stagnację niemieckiego PKB.

Euro po danych jest mocniejsze. To wpisuje się w nasz scenariusz większego odreagowania na głównej parze walutowej. EUR/USD jest coraz wyżej. Najbliższym oporem technicznym po przełamaniu 1,0630 jest okrągły poziom 1,08. Notowania również zmierzają w kierunku górnego ograniczenia kilkumiesięcznego kanału spadkowego. Dobre dane powodują, że rośnie prawdopodbieństwo bardziej zdecydowanych kroków EBC w ramach podwyżke stóp procentowych. 

Wzrosty na głównej parze walutowej powodują, że silniejszy jest również złoty. EUR/PLN zbliża się do ważnego technicznego wsparcia na 4,61.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.