EMFX: złoty słabnie w oczach

12-07-2021 11:59
Zmienność na rynku walutowym w poniedziałek jest niewielka. Główne pary walutowe stabilizują swoje notowania, co jednak nie przekłada się na spokój na rynku złotego.
EMFX: złoty słabnie w oczach

Eurodolar oscyluje w poniedziałek wokół 1,1865, minimalnie poniżej poziomów odniesienia. Na rynkach finansowych powoli ustępuje pierwsza fala awersji do ryzyka związana z doniesieniami o wariancie Delta koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że odbicie bardziej ryzykownych aktywów jest dynamiczne. Obserwujemy raczej stabilizację nastrojów, a płytki, wakacyjny handel sprawia, że możliwe są większe, nie motywowane niczym, odchylenia. 

Jedną z walut, która wyróżnia się w poniedziałek jest złoty. Notowania krajowej waluty słabną, pomimo braku zmian w komunikacji ze strony NBP. Prezes Glapiński w trakcie piątkowej konferencji powtórzył większość stwierdzeń z ubiegłych miesięcy, dając kolejny raz do zrozumienia, że bazowy scenariusz to brak zmian w polityce pieniężnej do końca bieżącego roku. Tym samym trudno upatrywać solidnych fundamentów pod osłabienie złotego, którego jednak jesteśmy świadkami. EUR/PLN rośnie do 4,5550 i jest najwyżej od niemal miesiąca. Najsilniejszą przecenę złoty notuje względem dolara. USD/PLN znajduje się przy 3,8430. Notowania GBP/PLN oscyluje wokół 5,3240. 

Zupełnie inaczej w nowym tygodniu zachowują się lokalni rywale złotego. EUR/CZK utrzymuje się przy 25,73, a notowania EUR/HUF oscylują wokół 355,2 pkt. 

Notowania instrumentu USD/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.