EMFX: spokojny początek tygodnia

28-06-2021 12:19
Nowy tydzień na FX zaczyna się od obrony poziomów zdobytych przed weekendem. Nastroje wśród inwestorów są mieszane z preferencją awersji do ryzyka. Notowania złotego znajdują się w okolicy poziomów odniesienia.
EMFX: spokojny początek tygodnia

Na rynku głównym dolar stabilizuje swoją pozycję względem większości walut segmentu G10. EUR/USD oscyluje wokół 1,1937, po czterodniowym umocnieniu. Na przeszkodzie do dalszych wzrostów stoi techniczny opór z poziomu 38,2 proc. zniesienia wewnętrznego.

Na rynku złotego nastroją są umiarkowane. Pusty kalendarz makro implikuje płytki handel oraz niewielką zmienność. Rynek na chwilę wstrzymał spekulacyjne umacnianie złotego, jednak podwyżki stóp procentowych w regionie i wysokie oczekiwania inflacyjne podsycają presję aprecjacyjną na rynku złotego. W relacji do euro złoty kwotowany jest na poziomie 4,5080, z lekką tendencją spadku poniżej 4,50. Kluczowy będzie odczyt inflacji (środa). W przypadku kontynuacji wzrostu cen, złoty powinien zyskiwać względem głównych rywali. USD/PLN znajduje się przy 3,7755, a notowania GBP/PLN rosną minimalnie do 5,2550.

Lokalni rywale złotego zmierzają w odrębnych kierunkach. Forint znajduje się w okolicy poziomów odniesienia, z kursem EUR/HUF nieco poniżej 351 pkt. Minimalnie wyżej utrzymuje się kurs EUR/CZK, który w poniedziałek osiada przy 25,50.

Notowania instrumentu EUR/PLN, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu EUR/PLN, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.