EBC uważa, że rynek nie docenia szans obniżki

27-01-2021 16:07
Źródła z EBC wracają, by mieszać na rynkach i tym razem ściągają EUR/USD z 1,2090 do 1,2060. Oficjele z banku centralnego mają zamiar walczyć ze sceptycyzmem uczniów rynku odnośnie szans na kolejne obniżki stóp procentowych. Zdaniem źródeł, rynek pochopnie widzi małe prawdopodobieństwo cięcia i EBC chce w przekazie podkreślać dostępność wszystkich narzędzi luzowania monetarnego.
EBC uważa, że rynek nie docenia szans obniżki

Aktualnie rynek stopy procentowej wycenia 5 pb obniżki do września 2021 r.

Według źródeł, decydencki w EBC nie rozważają obecnie obniżki stóp procentowych, ale inwestorzy nie powinni wykluczać takiego scenariusza w sytuacji, gdyby niepewność gospodarcza pozostawała wysoka lub euro było relatywnie silne.

Po porannych komentarza Klausa Knota i powyższych „przeciekach” wygląda na to, że EBC na poważnie wziął sobie werbalne hamowanie aprecjacji euro. Jednak wysokie poziomy EUR/USD to nie tyle kwestia umacniania euro, co słabości USD, w co teoretycznie EBC nie powinien ingerować. Pomimo tego werbalne interwencje nie są kosztowne, więc zawsze można próbować.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.