Dobre nastroje na otwarciu handlu w USA

21-12-2021 15:36
Po wtorkowej wyprzedaży na amerykańskim rynku akcji przyszedł czas na próbę odreagowania. Lepszy sentyment widoczny jest szczególnie w segmencie przemysłowym, któremu sprzyjają wyższe ceny surowców. Dobrze radzi sobie Nike Inc.
Dobre nastroje na otwarciu handlu w USA

Poniedziałkowa sesja na rynkach finansowych przebiegała pod znakiem niepewności związanej z wariantem Omikron koronawirusa. Podczas, gdy Wielka Brytania notuje kolejne epidemiczne rekordy, w Stanach Zjednoczonych odnotowano pierwszy przypadek śmiertelny. Pomimo, iż rynek powinien tego oczekiwać, to kolejna niepokojąca informacja osłabiła obóz byków. Poniedziałkowy handel na Wall Street kończył się przewagą niedźwiedzi. Wtorek przyniósł odwrócenie tych trendów i próbę odreagowania przeceny z początku tygodnia. Lepsze nastroje widać na całym rynku, gdzie drożeją surowce, także bardziej ryzykowne aktywa. 

Kilkanaście minut po otwarciu handlu na rynku kasowym w USA widać ożywienie obozu byków. Ubogi w publikacje kalendarz makroekonomiczny powinien sprzyjać utrzymaniu takiego stanu rzeczy przez większą część sesji. W dalszym ciągu jednak Omikron pozostaje wiszącym nad rynkiem czynnikiem ryzyka.

Futures indeksu Dow Jones rośnie o 0,6 proc., a notowania terminowe indeksu S&P500 dodają 0,7 proc. O podobną wartość w górę wspina się indeks Nasdaq100. Bardzo dobrze radzą sobie walory Nike Inc. Po publikacji lepszych od oczekiwań wyników finansowych kurs rośnie o około 7 proc. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.