Dobre dane z niemieckiego przemysłu

07-05-2021 08:12
Pomimo gorszych od prognoz odczytów koniunktury z Niemiec, dane o produkcji przemysłowej z największej europejskiej gospodarki nastrajają pozytywnie. W marcu wartość sprzedanej produkcji przemysłowej była o 2,5 proc. m/m wyższa (prog. 2,2 proc. m/m). W ujęciu rocznym wzrost jest niższy od prognoz (5,1 proc. r/r vs prog. 5,7 proc. r/r).
Dobre dane z niemieckiego przemysłu

Rewizja w dół wartości wskaźnika PMI, a także szczegóły raportu pozwalały myśleć, że wartość produkcji przemysłowej rozminie się z oczekiwaniami rynku. Główne obawy skierowane były na problem podaży pracy. Piątkowy odczyt wskazuje jednak, że kwarantanny pracownicze nie przeszkodziły rozpędzonym firmom produkcyjnym wypełnić kontraktów i sprzedać swoje produkty. Ustąpienie trzeciej fali zachorowań na COVID19 powinno sprzyjać dalszej ekspansji sektora. 

Rynek początkowo zareagował spadkiem ceny kontraktu na niemiecki indeks giełdowy DAX30, ale ruch został błyskawicznie wygaszony i po kilkunastu minutach futures znajduje się 0,2 proc. powyżej poziomu odniesienia. EUR/USD stabilne przy 1,2060. 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.