DE30: kluczowe poziomy przełamane

05-05-2021 10:18
Po wczorajszych spadkach sięgających ponad 2,8 proc. dziś obserwujemy odreagowanie w notowaniach kontraktu DE30. Negatywnym sygnałem dla niemieckiej giełdy było przełamanie średnioterminowej linii trendu wzrostowego oraz linii szyi potencjalnej formacji RGR.
DE30: kluczowe poziomy przełamane
Wykres kontraktu DE30, interwał H4, źródło: TMS Brokers

Wczorajsze minima wypadły w okolicach 14 830 pkt. To oznacza, że od historycznego szczytu (15 522 pkt.) indeks oddalił się o ponad 4,4 proc. Wyprzedaż byłą widoczna na szerokim rynku i była związana ze spadkami kontraktów futures na NASDAQ. Kontrakt DE30 przełamał horyzontalne wsparcie na 15 100 pkt, linię szyi oraz barierę, którą wyznacza średnioterminowa linia trendu wzrostowego. Dziś widać odreagowanie wczorajszej wyprzedaży i kurs aktualnie znajduje się na poziomie 15 040 pkt. Z technicznego punktu widzenia padło kilka istotnych sygnałów sprzedaży, które mogą sygnalizować korektę o większym zasięgu.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.