DAX zaczyna dzień od wzrostów

18-05-2021 09:31
Wzrosty w Azji motywują inwestorów w Europie. Większość benchmarków zaczyna dzień od wyraźnych wzrostów.
DAX zaczyna dzień od wzrostów

Wszystkie ważne indeksy w Azji kończyły dzień na plusie. Rynek akcji w Europie cieszy się w ostatnich dniach pozytywnym sentymentem, co pozwala kontynuować wzrosty po drobnej korekcie z poniedziałku.

Notowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu DE30, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Notowania kontraktu na niemiecki indeks giełdowy DAX30 zbliżają się do ponownego testu historycznych szczytów. We wtorek zwyżka opiewa na około 0,5 proc., a apetyt na złamanie oporu jest coraz silniejszy.

Na pozostałych parkietach Starego Kontynentu panują równie dobre nastroje. Cena kontraktu na indeks CAC40 rośnie o 0,3 proc., notowania futures na brytyjskie FTSE100 zyskują 0,4 proc. Cena kontraktu na IBEX35 dodaje 0,9 proc., podczas gdy notowania WIG20 rosną o 0,8 proc.

Polskiemu indeksowi blue chips przestają ciążyć walory Allegro i CDprojekt, które we wtorek drożeją o około 2 proc. Na fali wzrostu ceny miedzi i srebra wzrosty notuje KGHM. Pod kreską znalazła się część spółek technologicznych.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.