DAX: niemiecka giełda na historycznych szczytach.

09-03-2021 13:00
Wczorajsza sesja przyniosła dynamiczne wzrosty indeksu niemieckiego (ok. +2,3 proc.). Kontrakt DE30 (oparty o DAX) przełamał górne ograniczenie formacji trójkąta zwyżkującego, w którym kurs znajdował się od przeszło dwóch miesięcy. Zrealizował się zatem scenariusz wzrostowy, o którym pisałem we wczorajszym, technicznym komentarzu. Dziś, kiedy ruszył rynek kasowy, wzrosty są kontynuowane, jednak dynamika nie jest tak imponująca jak wczoraj.
DAX: niemiecka giełda na historycznych szczytach.

Najwięcej zyskują akcje Deutsche Post (+6,48 proc.) oraz Linde (+6,40 proc.). W ogonie notowań znajdują się spółki: Covestro (-0,39 proc.) oraz Beiersdorf (-0,51 proc.). Większość akcji wchodzących w skład indeksu świeci się na zielono.

W ostatnim czasie pojawiają się komentarze członków Europejskiego Banku Centralnego, które sugerują niepokój rosnącymi rentownościami na rynku długu. Przedstawiciele tej instytucji dostrzegają ryzyko odbudowy ożywienia. W najbliższy czwartek poznamy decyzję banku w sprawie dalszej polityki monetarnej. W tym momencie prawdopodobne jest zwiększenie tempa skupu obligacji w ramach PEPP (Pandemic emergency purchase programme).

 

Wykres kontraktu DE30, interwał H4, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.