DAX: czy jest szansa na większe spadki?

20-07-2021 12:18
Niemiecka giełda po porannym, lekkim odreagowaniu, wraca do spadków. Kontrakt DE30 oparty o DAX po zahaczeniu o poziom 15 290 pkt. dość dynamicznie schodzi na niższe poziomy i zbliża się do wczorajszego minimum. Kurs znajduje się w okolicach długoterminowej linii trendu wzrostowego.
DAX: czy jest szansa na większe spadki?

Pierwsza część dzisiejszej sesji to klasyczny retest technicznego poziomu. Świeca dzienna została mocno „zgaszona” co nie jest dobrym sygnałem dla obozu byków. Widać, że do głosu dochodzą ponownie sprzedający. Wszystko wskazuje na to, że dołek ukształtowany wczoraj zostanie przetestowany. Jeśli zobaczymy kapitulację podaży, wówczas otwiera nam się droga do 14 800 pkt. Poziom ten koresponduje z minimami majowymi. Trwałe pokonanie ważnej, długoterminowej linii trendu wzrostowego może zapowiadać większą korektę.

Wykres DE30 (CFD na DAX), interwał D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.