Dane z USA nie szkodzą USD i Wall Street

30-09-2020 14:51
Dolar podtrzymuje lekkie umocnienie do EUR i JPY a futures na S&P500 niweluje wcześniejsze spadki, podczas gdy środowe publikacje makro z USA mają generalnie pozytywny wydźwięk. Wrześniowy ADP wypadł powyżej prognoz, finalny odczyt PKB za II kw. wskazał na mniejszy spadek, a przedwcześnie opublikowany Chicago PMI wskazuje na mocny wzrost.
Dane z USA nie szkodzą USD i Wall Street
Dane z USA nie szkodzą USD i Wall Street

Raport ADP informuje o wzroście zatrudnienia w sektorze prywatnym o 749 tys., więcej od prognozowanych 649 tys. Zwracamy jednak uwagę, że w ostatnich miesiącach APD bardzo słabo przepowiadał wynik rządowego NFP (piątek, prog. 865 tys.).

PKB w II kw. w ujęciu zannualizowanym skurczyło się ostatecznie o 31,4 proc. po korekcie z 31,7 proc.

Indeks Chicago PMI we wrześniu wzrósł do 62,4 z 51,2 w sierpniu i przy prognozie 52. Wskaźnik ten cechuje się dużą zmiennością, zdecydowanie większą niż obserwuje ogólnokrajowy PMI czy ISM. Mimo to odczyt podnosi szanse a pozytywne zaskoczenie w ISM w czwartek.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.