COVID-19: aktualna sytuacja

17-08-2021 11:36
Wiele nowych zakażeń oraz duża liczba przyjęć do szpitali – wszystko to pomimo wysokich wskaźników szczepień. To wszystko budzi wątpliwości, czy szczepionki są skutecznym sposobem powrotu do normalności.
COVID-19: aktualna sytuacja

Izrael

Liczba nowych zakażeń nadal dynamicznie rośnie. W ciągu ostatnich 7 dni odnotowano 420 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Ostatni raz z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w lutym. Rozwój sytuacji jest o tyle niepokojący, że liczba nowych zakażeń i liczba ciężkich przypadków gwałtownie wzrasta, mimo, że prawie 2/3 populacji jest obecnie w pełni chroniona lekiem.  

Wielka Brytania

Na „Wyspach” sytuacja wydaje się być korzystniejsza. Liczba przyjęć do szpitala wzrosła tam jak dotąd umiarkowanie, pomimo, że liczba zakażeń wzrosła znacznie. Oznacza to, że ochrona dzięki szczepionkom wydaje się być tam jeszcze skuteczna. Na razie możemy jedynie spekulować co jest tego przyczyną. W Wielkiej Brytanii i w Izraelu stosowano różne szczepionki. Anglicy szczepili się głównie lekiem Astra Zeneca, Izraelczycy otrzymywali przeważnie produkt BionTech.

USA

W Stanach Zjednoczonych liczba przypadków COVID-19 jest nadal wysoka i wynosi ok. 300 osób na 100 tys. w ciągu ostatnich 7 dni. Co prawda widać, że dynamika wzrostu zmalała, jednak nie ma pewności, czy szczyt zachorowań jest już za nami. Epicentrum zakażeń znajduje się obecnie na Florydzie. Tam hospitalizowanych jest blisko 14 tys. pacjentów. To prawie dwukrotnie Niebawem rząd federalny USA opublikuje zalecenie, aby osoby w pełni zaszczepione otrzymały kolejny lek w odstępie 8 miesięcy po pierwszym szczepieniu.

Potwierdzone nowe przypadki Covid-19 (średnia 7 dniowa), źródło: John Hopkins

 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.