Coraz mniej bezrobotnych w USA

12-08-2021 14:42
W ciągu tygodnia kończącego się 7 sierpnia w Stanach Zjednoczonych przybyło 375 tys. nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W tym samym czasie liczba osób kontynuujących pobieranie zasiłku spadła do 2866 tys. osób. Sytuacja na amerykańskim rynku pracy systematycznie się poprawia wraz z szerokim otwieraniem gospodarki i powrotem aktywności w branżach wcześniej dotkniętych konsekwencjami epidemii COVID19.
 Coraz mniej bezrobotnych w USA

W porcji danych z USA opublikowanych w czwartek znajdziemy również inflację producencką, która w lipcu wyniosła 7,8 proc. r/r, wg. wstępnych szacunków. Oba odczyty premiują dolara, choć reakcja rynków finansowych jest raczej znikoma. EUR/USD porusza się w okolicy poziomów odniesienia przy 1,1735.

Notowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.