CAD: niższa dynamika PKB obciążeniem

31-08-2021 14:41
Notowania USD/CAD zmierzają we wtorek w kierunku południowym, choć na przeszkodzie umocnienia „kanadyjczyka” stają gorsze dane makroekonomiczne. Z paczki danych wynika, że w czerwcu PKB kraju rosło wolniej od oczekiwań (8 proc. r/r, przy prognozach 8,8 proc. r/r). Przy utrzymaniu takiego trendu annualizowana dynamika zeszła by poniżej zera, do -1,15 proc. kw/kw, wobec 5,63 proc. kw/kw poprzednio. Dane nie są korzystne dla CAD’a, ale są mitygowane przez generalny spadek apetytu na dolara.
CAD: niższa dynamika PKB obciążeniem

Od strony technicznej USD/CAD wychodzi dołem z trendu wzrostowego, a fakt, że sytuacja ma miejsce w momencie przecięcia linii ze wsparciem wynikającym z poziomów zniesienia Fibo dodatkowo podnosi rangę sygnału. We wtorek po południu kurs USD/CAD oscyluje wokół 1,26 pkt.

Notowania instrumentu USD/CAD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu USD/CAD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.