Brexit: Wielka Brytania nie zamierza do razu zrywać negocjacji

14-10-2020 11:06
GBP/USD wstrzelił do 1,2979 w reakcji na doniesienia, według których Wielka Brytania sygnalizuje, że będzie kontynuować wysiłki na rzecz porozumienia z Unią Europejską po przekroczeniu dealdine’u 15 października.
Brexit: Wielka Brytania nie zamierza do razu zrywać negocjacji
Brexit: Wielka Brytania nie zamierza do razu zrywać negocjacji

Rozmowy zaostrzyły się w ostatnich dniach, kiedy rząd brytyjski wyszydzał UE za jego twarde stanowisko w sprawie rybołówstwa, a UE wezwała Wielką Brytanię do oddania ziemi w innych kluczowych obszarach, takich jak dotacje biznesowe.

Wcześniej Johnson zapowiadał, że odejdzie od negocjacji, jeśli nie będzie wyraźnych postępów do czwartku, kiedy przywódcy UE zwołują szczyt.

Impas w rozmowach będzie dziś podtrzymany, mimo zaplanowanej rozmowy wideo między Johnsonem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Wrażliwość funta na doniesienia brexitowe pozostaje wysoka, choć zrywy nie są trwałe. GBP/USD już wymazał połowę skoku i jest na 1,2930.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.