Brexit: Johnson i von der Leyen chcą przełamać impas

02-10-2020 09:41
GBP/USD podskoczył do 1,2935 po informacji, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zamierza włączyć się do negocjacji handlowych brexitu i na sobotę zaplanował spotkanie z szefową KE Ursulą von der Leyen.
Brexit: Johnson i von der Leyen chcą przełamać impas
Brexit: Johnson i von der Leyen chcą przełamać impas

Wczoraj pojawiło się wiele sprzecznych informacji odnośnie postępów w rozmowach. Financial Times donosił, że brytyjscy urzędnicy optymistycznie oceniają szanse na osiągnięcie porozumienia z UE i zostały już zidentyfikowane warunki kompromisu w sprawie pomocy publicznej. Z kolei Reuters informował, że strony wciąż pozostają w sporze zarówno w temacie pomocy publicznej, jak również w sprawie rybołówstwa.

Urzędnicy UE powiedzieli, że nadal nie jest jasne, czy Wielka Brytania zaoferowała wystarczające ustępstwa, aby umożliwić blokowi przejście negocjacji do ich intensywnej, końcowej fazy. Główny negocjator UE, Michel Barnier, spotka się w piątek rano ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Davidem Frostem, aby omówić, czy rozmowy mogą wejść do tzw. „tunelu”, co oznaczałoby, że porozumienie jest w zasięgu ręki.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.