Bez zmian w polityce EBC

10-06-2021 13:56
Europejski Bank Centralny utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie (główna stopa procentowa 0 proc.), a także deklaruje przyspieszenie tempa skupu aktywów w ramach programu PEPP.
Bez zmian w polityce EBC

EUR/USD reaguje spadkiem, gdyż rynek oczekiwał nieco bardziej jastrzębiego tonu w kwestii tempa skupu aktywów. Wygrało przekonanie o konieczności reagowania na zmieniające się otoczenie rynkowe i utrzymanie „znacząco wyższego tempa” zakupów w ramach wprowadzonego w ubiegłym roku programu PEPP.

Kilka minut po publikacji kurs EUR/USD silnie reagował w obie strony, ale ostatecznie kształtuje się w okolicy dobrze znanych 1,2170. Generalnie zmiany są niewielkie i korespondują z brakiem zmian w polityce EBC. Większych reakcji oczekuje się przy okazji danych o inflacji z USA (14:30).

Notowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.