AUD/USD: problemy australijczyka

27-09-2021 13:27
Wciąż dużą niewiadomą pozostaje sytuacja wokół chińskiego dewelopera Evergrande, która tworzy naturalną barierę dla większego zaangażowania w ryzykowne aktywa. Z uwagi na bliskość Australii i Chin oraz silne powiązania gospodarcze inwestorzy niepokoją się jak ewentualna niewypłacalność wpłynęłaby na australijską walutę. AUD stabilizowany jest przez relatywnie wysokie ceny surowców na rynkach światowych, ale umocnienie dolara na przestrzeni dnia odbija się również na wycenie pary AUD/USD. Kurs napotkał istotny opór w okolicy 0,7285 pkt., a więc u zbiegu linii horyzontalnej oraz linii trendu spadkowego, w którym kurs się znajduje. Nastroje na rynku są zmienne, ale linia trendu pozostaje nienaruszona i stanowi obecnie ważny poziom do obserwacji. W poniedziałek po południu notowania utrzymują się na poziomie 0,7260.
Notowania instrumentu AUD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Notowania instrumentu AUD/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.