Oanda TMS Starter 26 III

- Biały Dom poinformował wczoraj, że wynegocjował porozumienie o zawieszeniu broni na Morzu Czarnym między Rosją a Ukrainą po tym, jak amerykańscy urzędnicy spotkali się oddzielnie z przedstawicielami Moskwy i Kijowa w Arabii Saudyjskiej. Rosja oświadczyła, że zgoda na częściowe zawieszenie broni będzie uzależniona od zniesienia sankcji na banki i firmy zaangażowane w eksport produktów rolnych. USA zapowiedziały, że “pomogą przywrócić dostęp Rosji do światowego rynku eksportu produktów rolnych i nawozów, obniżyć koszty ubezpieczeń morskich a także ułatwić dostęp do portów i systemów płatniczych dla takich transakcji. Z kolei prezydent Zełenski zadeklarował, że jego siły natychmiast będą przestrzegać częściowego zawieszenia broni.
- Rosja i Ukraina zgodziły się także na wypracowanie mechanizmów realizacji zakazu ataków na infrastrukturę energetyczną. Moratorium weszło w życie 18 marca i potrwa 30 dni.
- Na Wall Street indeks Dow Jones pozostał bez zmian, z kolei SP500 zyskał 0,2 proc. A Nasdaq Composite 0,5 proc. W Europie Eurostoxx 50 urósł o 1,1 proc., podobnej skali wzrosty odnotował niemiecki Dax.
- Indeks dolara spadł o 0,1 proc. Do poziomu 104,18 pkt., natomiast para EUR/USD lekko zniżkowała do 1,0790. Kurs USD/JPY stracił 80 pipsów osiągając poziom 149,9.
- Rentowność 2-letnich obligacji USA spadła o 2 punkty bazowe do 4,01 proc., a 10-letnich również obniżyła się do 4,31 proc.. Rentowność niemieckich 10-letnich “papierów” wzrosła o 3 pb do 2,80 proc.
- Cena ropy brent nie zmieniła się znacząco i wyniosła 73 USD. Złoto podrożało o 0,3 proc. Do poziomu 3020 USD/oz.
- Wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board za marzec spadł do 92,9 pkt. (prognoza 94 pkt.) a dane za luty zostały zrewidowane w górę do 100,1 pkt. z poziomu 98,3 pkt. Oznacza to czwarty z rzędu miesięczny spadek. Składnik oceniający obecną sytuację zniżkował do 134,5, a dane ze stycznia zostały skorygowane do 138,1 z 136,5. Składnik oczekiwań spadł do 65,2, a dane za luty zrewidowano w górę do 74,8 z 72,9 pkt.
- Marcowy odczyt wskaźnika klimatu biznesowego Ifo w Niemczech wyniósł 86,7 pkt., dokładnie tyle, ile wynosiły oczekiwania analityków. Wartość ta wskazuje na poprawę nastrojów wśród niemieckich przedsiębiorców, biorąc pod uwagę, że poprzedni odczyt (luty) został zrewidowany w górę z 85,2 do 85,3 pkt. Warunki bieżące wypadły lepiej od oczekiwań i wyniosły 85,7 pkt. podobnie jak oczekiwania, które wskazały pułap 87,7 pkt. (prognoza 87,5 pkt.).
- Narodowy Bank Węgier pozostawił we wtorek główną stopę procentową na niezmienionym poziomie 6,5 proc., co było zgodne z oczekiwaniami rynku i prognozami wszystkich 14 ankietowanych ekonomistów w sondażu Reutersa. Było to pierwsze posiedzenie przedstawicieli instytucji pod przewodnictwem nowego gubernatora Mihályego Vargi. Stopa bazowa Węgier pozostaje tym samym na najwyższym poziomie w całej Unii Europejskiej. Decyzja o utrzymaniu kosztów finansowania bez zmian została podjęta już po raz szósty z rzędu, po wcześniejszych łącznych obniżkach stóp o 11,5 punktu procentowego. Bank centralny uzasadniał stabilizację gwałtownym wzrostem inflacji, który napędzany jest przede wszystkim rosnącymi cenami żywności i usług.
- Ceny domów wg indeksu Case-Shiller dla 20 największych metropolii w styczniu wzrosły o 4,67 proc. (Prognoza 4,8 proc.)
- Dziś poznamy publikację danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne