Oanda TMS Starter 25 III

- Trump uważa, że świat wykorzystuje USA w handlu międzynarodowym i że taryfy będą znaczące, ale wielu krajom mogą zostać przyznane wyjątki. Z pewnością możemy oczekiwać ceł wzajemnych na sektor motoryzacyjny. W przyszłości rozważane są na drewno i półprzewodniki. Została również wysłana groźba skierowana w stronę sektora leków i mogą one zostać wprowadzone stosunkowo niedługo.
- Trumpa zapowiedział, że od 2 kwietnia nałoży 25 proc. taryfę na inne kraje kupujące ropę i gaz z Wenezueli. Celem jest odcięcie głównego źródła przychodów prezydenta Nicolása Maduro. Może to oznaczać wtórne cła np. Na Chiny, które są dużym odbiorcą surowców z z kraju Ameryki Południowej.
- Komisarz ds. handlu UE, Maroš Sefcovic, spotka się dziś z sekretarzem handlu USA, Howardem Lutnickiem i przedstawicielem ds. handlu, Jamiesonem Greerem.
- Indie są w trakcie negocjowania zwolnienia z taryf w ramach rozmów o umowie handlowej z USA.
- Sekretarz handlu Lutnick zapowiedział ogłoszenie planów utworzenia tzw. „External Revenue Service” – specjalnej agencji do ściągania taryf, która ma „przywrócić siłę i prestiż Ameryki”.
- Wczoraj otrzymaliśmy komentarze z Fed. Raphael Bostic stwierdził, że spodziewa się tylko jednej obniżki stóp proc., wcześniej prognozował dwa cięcia. Oczekuje on jednocześnie powrotu inflacji do celu dopiero na początku 2027 roku.
- W poniedziałek akcje Tesli odnotowały imponujący wzrost, rosnąc o blisko 12 proc. i osiągając najwyższy intraday’owy wzrost akcji od 11 listopada 2024 roku. Impulsem do tak silnego odbicia była informacja ogłoszona przez chiński oddział Tesli, że po uzyskaniu niezbędnych zatwierdzeń regulacyjnych firma rozpocznie wdrażanie funkcji autonomicznych samochodów na rynku chińskim. Wiadomość ta spotkała się z entuzjastyczną reakcją inwestorów, którzy upatrują w niej szansy na znaczący wzrost przychodów oraz zwiększenie udziału Tesli w strategicznie ważnym rynku Państwa Środka.
- Na poniedziałkowej sesji Dowj Jones, SP500 oraz Nasdaq Composite zyskały odpowiednio: 1,4 proc., 1,8 proc. oraz 2,3 proc. W Europie EuroStoxx 50 spadł natomiast o 0,2 proc. podobnie jak Dax.
- Na rynku walutowy indeks dolara urósł o 0,2 proc. do 104,6 pkt. Kurs EUR/USD spadł do poziomu 1,08 a USD/JPY urósł do 150,70. Złoty zyskał na wartości względem euro oraz dolara. Para EUR/PLN zniżkowała do 4,17 a USD/PLN do 3,8550 (obecnie 3,8650).
- Ropa brent podrożała o 1,2 proc. do 73 USD. Złoto straciło 0,4 proc. a uncja potaniała do 3011 USD.
- Przemysłowy PMI dla USA spadł do 49,8 (prognoza 51,7 pkt., poprzednio 52,7 pkt.). Indeks dotyczący usług urósł do 54,3 pkt. Przy oczekiwaniach na poziomie 51 pkt.
- Dziś poznamy dane na temat cen domów, sprzedaży nowych domów oraz wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board.
- Dane PMI dla strefy euro, opracowane przez HCOB i S&P Global, przyniosły umiarkowanie optymistyczny obraz gospodarki regionu. Kompozytowy indeks PMI wzrósł do poziomu 50.4, z 50.2 w lutym, osiągając tym samym najwyższy wynik od siedmiu miesięcy. Choć sektor usług zanotował niewielki spadek – z 50.6 do 50.4, to produkcja przemysłowa wyraźnie przyspieszyła, osiągając 50.7 wobec 48.9 miesiąc wcześniej, co stanowi najwyższy wynik od niemal trzech lat. Główny wskaźnik PMI przemysłowego, choć nadal poniżej granicy 50, wzrósł do 48.7 i osiągnął najwyższy poziom od 26 miesięcy.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne