Oanda TMS Starter 23 V

Napięcia wokół amerykańskich obligacji wynikają z obaw o wzrost deficytu fiskalnego i zadłużenia USA. Projekt ustawy podatkowej promowanej przez prezydenta Trumpa, zawierający zarówno przedłużenie obowiązujących ulg podatkowych, jak i nowe obniżki, został przegłosowany w Izbie Reprezentantów i trafił teraz do Senatu. Biuro Budżetowe Kongresu szacuje, że ustawa zwiększy zadłużenie federalne o 3,8 biliona USD w ciągu dekady. Dodatkową presję na rynek obligacji wywiera ostatnia decyzja Moody’s o obniżeniu ratingu kredytowego USA.
W tym kontekście uwagę zwróciła wypowiedź członka zarządu Fed Christophera Wallera, który zasugerował możliwość obniżek stóp procentowych w drugiej połowie roku, jeśli stawki celne ustabilizują się wokół 10 proc.. Jednocześnie ostrzegł, że powrót do wyższych ceł przez administrację Trumpa mógłby ograniczyć pole manewru Fed w polityce monetarnej.
Obecnie kontrakty Fed Funds Futures wyceniają brak zmian stóp w czerwcu, obniżkę o 20 pb we wrześniu i łącznie o 50 pb do końca roku.
Na rynku walutowym dolar się umocnił. Indeks DXY wzrósł o 0,4 proc. do poziomu 99,93, a kurs EURUSD spadł o 50 pipsów do 1,1280. Para USD/JPY wzrosła do pułapu 144,00. Złoty lekko stracił. Kurs EUR/PLN urósł powyżej 4,25 natomiast USD/PLN do 3,775.
Dane o inflacji w Japonii nie przyniosły zaskoczeń. CPI utrzymał się na poziomie 3,6 proc. r/r, a bazowa inflacja (z wyłączeniem żywności i energii) wzrosła lekko do 3,0 proc.. AUD/USD spadł do 0,6410.
Na rynku surowców ropa Brent straciła 0,7 proc. i kosztowała 64,44 USD, natomiast złoto potaniało o 0,6 proc. do poziomu 3 295 USD.
Dane makroekonomiczne z USA miały mieszany wydźwięk. Wskaźniki PMI dla przemysłu i usług za maj zaskoczyły pozytywnie, osiągając poziom 52,3 pkt, sygnalizując ekspansję sektora prywatnego.
Sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła w kwietniu o 0,5 proc. m/m do 4 mln (konsensus: +2 proc.).
Liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 227 tys., czyli nieco mniej od oczekiwanych 230 tys.
Majowy odczyt wskaźników PMI dla strefy euro wskazuje na pogorszenie koniunktury w sektorze prywatnym. PMI dla usług spadł do 48,9 pkt (najniżej od 16 miesięcy) wobec oczekiwań na poziomie 50,3, a PMI Composite wyniósł 49,5 pkt, osiągając 6-miesięczne minimum i sygnalizując powrót do spadku aktywności gospodarczej. Jedynie przemysł pokazał względną stabilność . PMI dla tego sektora wzrósł do 49,4 pkt, nieznacznie powyżej prognoz i jest najwyższy od 33 miesięcy.
W maju aktywność sektora prywatnego w Wielkiej Brytanii nieznacznie się poprawiła, choć wciąż utrzymuje się poniżej poziomu wskazującego na wzrost – wynika z wstępnego raportu S&P Global. Indeks PMI Composite wzrósł o 0.9 pkt, osiągając wartość 49.4, co stanowi najwyższy poziom od dwóch miesięcy. Kluczowym czynnikiem tej poprawy był wzrost wskaźnika PMI dla sektora usług, który zwiększył się o 1.2 pkt do 50.2, co oznacza powrót tego segmentu gospodarki do strefy ekspansji. W przeciwieństwie do tego, wskaźnik PMI dla przemysłu spadł o 0.3 pkt, osiągając poziom 45.1 – najniższy od dwóch miesięcy.
Dziś inwestorzy czekają na dane o sprzedaży nowych domów i finalne odczyty pozwoleń na budowę z kwietnia.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne