Oanda TMS Starter 22 V

Wzrost rentowności był najbardziej widoczny na długim końcu krzywej. Rentowności 10-, 20- i 30-letnich obligacji wzrosły odpowiednio o 11 pb, 13 pb i 12 pb, osiągając poziomy 4,60 proc., 5,12 proc. i 5,09 proc. Jednocześnie rentowność 2-latek wzrosła o 5 pb do 4,02 proc. Podobne tendencje odnotowano również w Europie, gdzie rentowności 10-letnich obligacji niemieckich i brytyjskich wzrosły odpowiednio o 4 pb i 5 pb.
Ten skokowy wzrost kosztów finansowania wiąże się z obawami o rosnące deficyty fiskalne w USA, które mogą dodatkowo wzrosnąć o około 3 bln USD w ciągu najbliższej dekady, jeśli przyjęta zostanie nowa ustawa podatkowa prezydenta Trumpa. Zakłada ona przedłużenie obecnych cięć podatkowych i wprowadzenie nowych ulg. Administracja chce przeforsować ustawę, co rynek odczytuje jako dalszy impuls fiskalny przy już napiętej sytuacji budżetowej.
Giełdy zareagowały negatywnie. S&P500 spadł o 1,6 proc., Nasdaq o 1,4 proc., a DJIA o 1,9 proc. Dax natomiast zyskał 0,4 proc. a WIG20 spadł o 1,26 proc.
Dziś w Azji na giełdach dominuje kolor czerwony. Shanghai Composite traci 0,13 proc., Hang Seng spada o 0,84 proc. a Nikkei 225 jest niżej o 0,74 proc.
Rynek wycenia obecnie brak zmian stóp Fed w czerwcu, do września spodziewane jest cięcie o 21 pb, a do końca roku łącznie o 50 pb. Wzrost rentowności obligacji w obecnym otoczeniu podkreśla rozdźwięk między oczekiwanym luzowaniem polityki pieniężnej a rosnącym ryzykiem fiskalnym.
W Japonii z kolei rekordowe poziomy osiągnęły rentowności obligacji długoterminowych, co było efektem nieudanej aukcji oraz obaw o skuteczność sprzedaży długu w przyszłości. Rentowności 40-letnich "papierów wzrosły do 3,63 proc. Rosnące oczekiwania inflacyjne i możliwe dodatkowe bodźce fiskalne w Japonii dodatkowo podnoszą presję na krzywą rentowności, szczególnie w kontekście taperingu prowadzonego przez BoJ.
Wczoraj poznaliśmy dane na temat wynagrodzeń w PL. Wzrosły one o 9,3 proc. co dało wynik wyższy od oczekiwań. Natomiast przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw uplasowąło się na niemalże niezmienionym poziomie w odniesieniu do marca. Produkcja przemysłowa w naszym kraju urosła o 1,2 proc. r/r co było pozytywną niespodzianką. Konsensus zakładał spadek o 0,4 proc. r/r. Z kolei ceny produkcji sprzedanej obniżyły się o 1,4 proc.
P. Litwiniuk z RPP wskazał, że kolejne cięcie stóp prawdopodbne jest dopiero jesienią. Argumentami za tym jest wciąż wysoka liczba ryzyk dla inflacji.
Na rynku walutowym kurs USDJPY wzrósł o 40 pipsów do 143,70. AUD pozostał stabilny, mimo że RBA obniżył stopy procentowe po raz drugi w tym roku, do 3,85 proc.
Złoty pozostałstabilny wobec euro i zyskał w relacji do USD. Para EURUSD "poruszała się" wokół poziomu 4,24 a USD/PLN zniżkowała do 3,74.
Złoto zyskało 0,8 proc. i urosło do poziomu 3314 USD za uncję, potwierdzając swój status bezpiecznej przystani. Ropa Brent natomiast spadła o 0,7 proc. do 64,91 USD za baryłkę.
Dziś ponzamy wstęne dane PMI dla przmeysłu oraz usłgu w strefie euro. Oczekuje się poprawy sytuacji. Wskaźniki dla usług zostaną opublikowane również dla Stanów Zjednoczonych. DLa polsku zostaną zaprezentowane dane na temat produkcji budowlano-montazowej za kwiecień.
Czytaj więcej na...

Niniejsza publikacja została przygotowany przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. (“TMS Brokers”) z siedzibą w Warszawie, ul. Złota 59 00-120 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526.27.59.131, kapitał w wysokości 3,537,560 PLN, w całości wpłacony, działający zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, wyłącznie na potrzeby klientów OANDA TMS Brokers.
TMS Brokers podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zezwolenia z dnia 26 kwietnia 2004 r. (KPWiG-4021-54-1/2004)
Niniejsza publikacja jest publikacją handlową w rozumieniu art. 36 ust. 2 Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy.
Odbiorcy, tej publikacji przed podjęciem jakiekolwiek decyzji inwestycyjnej na podstawie niniejszej publikacji powinni zasięgnąć opinii doradcy finansowego.
TMS Brokers przy sporządzaniu niniejszej publikacji nie uwzględniał indywidualnych potrzeb i sytuacji danego inwestora. Inwestycje oraz usługi przedstawione lub zawarte w niniejszym dokumencie mogą nie być dla konkretnego inwestora odpowiednie, dlatego w razie wątpliwości dotyczących takich inwestycji, bądź usług inwestycyjnych zaleca się konsultację z niezależnym doradcą inwestycyjnym
Odbiorca niniejszego raportu musi dokonać własnej oceny, czy inwestycja w jakikolwiek instrument, do którego niniejsza publikacja się odnosi jest dla niego odpowiednia w oparciu o korzyści i ryzyka w nim zawarte biorąc pod uwagę jego własną strategię oraz sytuację prawną i finansową.
Żadna z informacji przedstawionych w niniejszej publikacji nie stanowi porady inwestycyjnej, prawnej, księgowej czy podatkowej lub oświadczenia, że jakakolwiek strategia inwestycyjna jest adekwatna lub odpowiednia z względu na indywidualne okoliczności dotyczące odbiorcy, jak również nie stanowi w żaden inny sposób osobistej rekomendacji. TMS Brokers nie świadczy usług doradztwa podatkowego związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe i zaleca skontaktowanie się z niezależnym doradcą podatkowym.
Niniejsza publikacja ma jedynie informacyjny charakter i:
(i) nie stanowi ani nie tworzy części oferty sprzedaży, subskrypcji lub zaproszenia do nabycia lub subskrypcji jakichkolwiek instrumentów finansowych,
(ii) nie ma na celu oferowania nabycia lub zapisu ani nakłaniania do nabycia lub zapisu na jakiekolwiek instrumenty finansowe
(iii) nie stanowi reklamy jakichkolwiek instrumentów finansowych
Niniejsza publikacja została sporządzona z zachowaniem należytej staranności, rzetelności oraz zasad obiektywizmu w oparciu o ogólnodostępne informacje. Informacje i opinie zawarte w niniejszym dokumencie zostały zebrane lub opracowane przez TMS Brokers w oparciu o źródła uznawane za wiarygodne, jednakże TMS Brokers oraz podmioty z nim powiązane nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie niedokładności lub pominięcia. Niniejszy dokument wyraża wiedzę oraz poglądy jego autorów, według stanu na dzień sporządzenia.
Wyniki osiągnięte w przeszłości nie powinny być traktowane jako wskazanie, czy gwarancja przyszłych wyników. TMS Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszej publikacji ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych na podstawie niniejszej publikacji.
Data na pierwszej stronie niniejszej publikacji jest datą sporządzenia i jej opublikowania.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Szczegółowe informacje dotyczące TMS Brokers, zasad sporządzania i rozpowszechniania rekomendacji, źródeł informacji, określenia odbiorców rekomendacji, terminologii fachowej, konfliktów interesów, jak również częstotliwości wydawania i ważności rekomendacji, wskazane zostały na stronach internetowych www.tms.pl w części https://www.tms.pl/zastrzezenia-prawne