Złoty najsłabszy od kwietnia

29-09-2020 11:11
Pomimo poprawy nastrojów na giełdach, presja nie zniknęła z rynków wschodzących, co odczuł złoty tracąc wczoraj 5 groszy do euro, a dziś na 4,5970 EUR/PLN znalazł się najwyżej od 2 kwietnia. Rynek „złamał się” dopiero po 15:30 przy zaskakującym ignorowaniu pozytywnego startu sesji na Wall Street. Dziś rano obserwujemy skromne odreagowanie do 4,58.
Złoty najsłabszy od kwietnia

Wykluczyć należy czynniki lokalne, gdyż silniej tracił rosyjski rubel, czy turecka lira, a podobną przecenę zaliczył węgierski forint. Wskazuje to na wpływ czynników globalnych, ale dysonans z rynkiem akcji podkreśla, że wczorajsze wzrosty indeksów nie zwiastują jeszcze całkowitego zwrotu sentymentu. Aktywa ryzykowne dalej pozostają wrażliwe na nasilenie czynników ryzyka lub redukcję pozycji przez przezornych inwestorów.
Na tym tle tegoroczne szczyty EUR/PLN służą bardziej jako luźne punkty odniesienia niż determinujące cokolwiek bariery - 4,6037 po szczycie z kwietnia i 4,6328 z marca.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.