Wyniki spółek RWE AG, Schouw&Co. i Johnson Controls International

27-11-2023 17:05
W piątej i dziś swe wyniki finansowe za III kwartał br. podały między innymi spółki RWE AG (niemiecki koncern energetyczny z siedzibą w Essen, jedna z 30 spółek wchodzących w skład indeksu giełdowego DAX), Schouw&Co. (duński konglomerat przemysłowy dokonujący długoterminowych inwestycji w obiecujące przedsiębiorstwa) oraz Johnson Controls (amerykański konglomerat przemysłowy z siedzibą w Irlandii produkujący sprzęt gaśniczy, sprzęt do wentylacji, ogrzewania, klimatyzacji oraz bezpieczeństwa dla budynków).
Wyniki spółek RWE AG, Schouw&Co. i Johnson Controls International

W piątek  przed sesją giełdową w USA swoje wyniki za III kwartał br. podała spółka RWE AG. Przychody spółki okazały się znacznie niższe od prognoz analityków (6,5 mld USD wobec 13,69 mld USD ), zaś zysk netto na akcje był wyższy od prognoz na poziomie 0,9462 USD i wyniósł 1,12 USD.

Kurs akcji spółki RWE AG  w latach 1997-2023 (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji RWE AG od kwietnia 2022 roku nie radził sobie z pokonaniem górnego ograniczenia kanału trendu spadkowego, w obrębie którego przebywa od 1996 roku. W maju br. kurs odbił się od tego górnego ograniczenia po raz kolejny i spadając przełamał w dół dolne ograniczenie kanału trendu wzrostowego, w obrębie którego przebywa od września 2015 roku. Bardzo to przypomina zachowanie kursu akcji spółki z kwietnia-maja 2008. Kurs akcji spółki znajduje się obecnie poniżej swojej opadającej średniej 50-sesyjnej oraz powyżej swojej rosnącej średniej 200-sesyjnej.

W piątek  swoje wyniki za III kwartał br. podała duńska spółka Schouw&Co. Przychody spółki okazały się minimalnie wyższe od prognoz analityków (10,52 mld DDK wobec 10,45 mld DDK), zaś zysk netto na akcje był nieco wyższy od prognoz na poziomie 15,6 DDK i wyniósł 16,99 DDK.  

Kurs akcji spółki Schouw&Co. w latach 2016-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

Kurs akcji spółki Schouw&Co po 2017 rok znajduje się w obrębie kanału łagodnego trendu spadkowego, a obecnie dotarł do górnego ograniczenia kanału ponad 2-letniego trendu spadkowego. Kurs znajduje się obecnie powyżej w okolicach swojej opadającej średniej 200-sesyjnej, która przebywa powyżej zwyżkującej średniej 50-sesyjniej kursu.

W piątek  swoje wyniki za III kwartał br. podała duńska spółka Schouw&Co. Przychody okazały się minimalnie wyższe (1,52 mld USD) od prognoz (10,45 mld USD). Zysk na akcje również przekroczył prognozy (16,99 USD wobec 15,6 USD).

Pod koniec 2020 roku kurs akcji tej amerykańskiej spółki z siedzibą w Irlandii wyłamał się w górę z konsolidacji z poprzednich lat po czym wzrosła o rozmiar opuszczonej górą wieloletniej konsolidacji. Wsparcia wyznaczane przez szczyty z lat 2014-2019 zostały w latach 2022-2023 obronione. Kurs przebywa obecnie w okolicach swojej opadającej średniej 50-sesyjnej, która znajduje się poniżej zniżkującej średniej 200-sesyjnej kursu.

Kurs akcji spółki Johnson Controls w latach 2019-2023, dane dzienne (źródło: Bloomberg)

 

Dziś swe wyniki finansowe przedstawią takie spółki jak:

  • Christian Dior

Christian Dior

British American Tobacco ADR

British American Tobacco

Johnson Controls 

Prudential Public 

Lonza Group AG 

Naturgy Energy ADR

Zscaler 

Zscaler

Citic ADR 

LPP 

Naturgy Energy

Lonza Group 

Exor NV 

Techtronic Industries ADR 

Carso ADR 

Legal & General Group Plc 

Tatneft ADR 

SGS SA

China Resources Beer ADR 

Bollore 

Santos ADR 

Financiero Inbursa ADR 

UCB ADR 

Budimex 

Legal & General 

UCB 

Admiral Group ADR 

 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.