Waluty regionu przed EBC

21-01-2021 13:04
Minimalnie przygasł optymizm w regionie, choć waluty krajów rozwijających się nadal trzymają się powyżej poziomów odniesienia.
Waluty regionu przed EBC

W oczekiwaniu na komunikat EBC odnośnie poziomu stóp procentowych waluty w regionie pozostają dryfują w trendzie bocznym, a rynek nie ma pomysłu, w którą stronę „pchnąć” kurs.

Brak świeżych publikacji z lokalnych gospodarek nie daje paliwa do ruchu w żadną ze stron. Inwestorom pozostaje zatem oczekiwać na decyzje EBC, która w naszej opinii nic nowego nie wniesie. Trudno oczekiwać, aby po niedawnej rekalibracji polityki, Europejski Bank Centralny zdecydował się na wyraźne ruchu na kolejnym posiedzenie.

Bazowy scenariusz zakłada utrzymanie dotychczasowych wysokości stóp procentowych, a także brak zmian w tempie skupu aktywów, choć podkreślenie obaw, że aprecjacja kursu może przyczynić się do osłabienia perspektyw inflacji.

Czeska korona jest w czwartek lekko nerwowa, ale około 13:00 znajduje się w okolicy poziomów odniesienia. Podobnie zachowuje się forint z kursem EUR/HUF w okolicy 357 pkt.

Szalenie przewidywalny w ostatnich dniach jest polski złoty. Rynek miałby apetyt, aby zejść niżej z poziomem EUR/PLN, ale chęci są skutecznie hamowane przez retorykę NBP. W takiej sytuacji kanał ruchu EUR/PLN to przedział 4,52-4,54.

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.