Waluty EM przed NFP

05-02-2021 13:30
Niecałą godzinę przed publikacją danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym, rynek walutowy utrzymuje poziomy z początku dnia. Dolar pozostaje nieco słabszy, ale nie przekłada się to na szczególny apetyt na ryzyko.
Waluty EM przed NFP

Złoty jest w potrzasku pomiędzy względnie korzystną sytuacją na rynkach, a wystąpieniem szefa NBP Glapińskiego. Po dynamicznym umocnieniu z ostatnich dni, rynek ma lekkie obawy przed reakcja banku centralnego i choć nie można w żadnym wypadku wykluczyć interwencji walutowej, to znacznie bardziej prawdopodobna jest interwencja werbalna. Odtwarzanie nagranego wcześniej wystąpienia prezesa NBP rozpocznie się o 14. Kurs EUR/PLN utrzymuje się w okolicy czwartkowych poziomów – 4,4989. Rodzima waluta jest mocniejsza w parze z dolarem, a kurs USD/PLN znalazł się w okolicy 3,7555. Nieco silniejszy funt przekłada się na osłabienie złotego w relacji ze szterlingiem, a kurs GBP/PLN osiąga wartość 5,1360.

W regionie nieco mocniejsza jest czeska korona, która w dalszym ciągu jest beneficjentem wypowiedzi o możliwości zacieśnienia polityki monetarnej. Słabszy natomiast pozostaje forint, którego cena w relacji do euro spada o 0,3 proc., a kurs EUR/HUF znajduje się na poziomie 356 pkt.

Wzrost ceny ropy naftowej sprzyja koronie norweskiej oraz rublowi. EUR/NOK spada o 0,1 proc. do 10,3140, a USD/RUB cofa się do 74,9960.  

Notowania GBP/PLN, interwał: H1, źródło: TMS BrokersNotowania GBP/PLN, interwał: H1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.