TMS Starter: 9 XII

09-12-2021 07:43
Wall Street kończyło środową sesje z umiarkowanym optymizmem, pomimo niekorzystnego otwarcia rynku kasowego. Na rynku ropy naftowej widać kontynuację odbicia. W czwartek o poranku dolar próbuje odrobić część straty do euro z poprzedniej sesji. Złoty osłabił się po decyzji RPP.
  • Środowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się powyżej poziomów odniesienia. Umiarkowany optymizm wspierały doniesienia firmy Pfizer, która twierdzi, że trzecia dawka szczepionki produkowanej we współpracy z BionTech chroni przed wariantem Omikron koronawirusa. Jednocześnie koncern daje sobie kilka miesięcy na opracowanie nowego, ulepszonego preparatu.
  • Dow Jones zyskiwał 0,1 proc., a S&P500 zakończył dzień 0,31 proc. nad kreską. Dobrze radziły sobie spółki turystyczne. Walory Booking drożały o 2,7 proc., a akcje operatorów statków wycieczkowych umocniły się o ponad 5 proc.
  • Nastroje w Azji nie są jednoznacznie pozytywne. Nikkei225 cofa się o niecałe 0,5 proc., a indeks Hang Seng dodaje 0,9 proc. Powyżej poziomów odniesienia wysuwają się również Shanghai Composite oraz KOSPI.
  • W środę Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe o 50 punktów bazowych. Obecnie stopa referencyjna wynosi 1,75 proc. Decyzja okazała się być niekorzystna dla złotego, który stracił względem głównych rywali. EUR/PLN oscyluje wokół 4,6150. W czwartek zmienność może podsycać konferencja prezesa Glapińskiego (15:00).
  • Na rynkach bazowych dolar pozostaje odrabia część straty do euro z poprzedniej sesji. Kurs EUR/USD opiewa na 1,1320. Od około rocznych minimów odbija funt. Kurs GBP/USD oscyluje wokół 1,3214.
  • Dobrze radzą sobie w czwartek waluty z Antypodów. AUD/USD odbija do 0,7180, a notowania NZD/USD oscylują wokół 0,6810.
  • Wśród surowców ponownie drożeje ropa naftowa. Po spadku zapasów surowca raportowany przez DOE cena rośnie o 0,3 proc. Baryłka WTI kwotowana jest na poziomie 72,9 USD przy cenie ropy Brent na poziomie 76,2 USD za baryłkę.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.