TMS Starter: 9 VIII

09-08-2021 07:49
Notowania azjatyckich indeksów stabilizują się w powyżej poziomów odniesienia, pomimo mieszanego sygnału z Wall Street. Znacząca korekta (w towarzystwie silnego dolara) miała miejsce w przypadku metali szlachetnych. Po presja również surowce produkcyjne.
  • Handel na Wall Street przed weekendem kończył się w mieszanych nastrojach. Dow Jones zyskał 0,41 proc., a S&P500 0,17 proc., jednak zjazd o 0,4 proc. zaliczył Nasdaq100. 
  • Amerykański pakiet infrastrukturalny przebrnął przez Senat, co sprawia, że realne staje się wejście w życie propozycji już w poniedziałek. 
  • Handel na rynkach azjatyckich przebiega pod dyktando kupujących, pomimo obaw scenariusz stagflacyjny. Inflacja CPI w Chinach wyniosła w lipcu 1 proc. i była o 0,1 pkt. proc. wyższa od oczekiwań. 
  • Japoński Nikkei225 umacnia się  0,3 proc., podczas gdy Hang Seng zyskuje ponad 0,6 proc. O około 1 proc. w górę wspina się Shanghai Composite. 
  • Niepokojące informacje płyną z frontu walki z epidemią COVID19. Pekin nakłada restrykcji dla podróżujących, a Izrael ostrzega przed lokalnymi lockdownami w związku z rosnącą liczbą zachorowań. 
  • Solidne dane z amerykańskiego rynku pracy (NFP +943 tys.) przybliżają termin normalizacji polityki pieniężnej w USA. Rentowności amerykańskiego długu odbijają do 1,29 proc. w przypadku 10-latek, co pozytywnie wpływa na dolara. 
  • EUR/USD znajduje się w okolicy 1,1765, najniżej od dwóch tygodni, a GBP/USD osiada przy 1,3870. 
  • Silny dolar i presja na zacieśnianie warunków finansowych ciążą metalom szlachetnym. Cena złota osunęła się w weekend przejściowo poniżej 1700 USD za uncję. W poniedziałek kurs spot odbija do 1746 USD/oz. W ślad za złotem tanieje srebro (23,9 USD za uncję). 
  • W poniedziałek o poranku traci również ropa naftowa, której notowania w przypadku WTI spadają do 66,9 USD za baryłkę. O około 1,6 proc. przeceniany jest benchmark Brent, którego cena osiada przy 69,4 USD za baryłkę. 
  • Stabilne pozostają kryptowaluty. Bitcoin utrzymuje się w okolicy 43 tys. USD za token, przy cenie Ethereum na poziomie 2,9 tys. USD. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.