TMS Starter: 8 VI

08-06-2021 07:43
Handel w Azji przebiega pod dyktando podaży w ślad za mieszanym rezultatem sesji w USA. Nastroje na FX we wtorek dyktuje silniejszy dolar. Traci większość surowców. Kolejny raz pod ostrzałem znalazły się kryptowaluty.
  • Poniedziałkowa sesja giełdowa w USA przebiegała w mieszanych nastrojach. Początkowo od konkurentów odstawał Nasdaq100, ale na koniec dnia to technologiczny indeks wyszedł ponad kreskę. Największy udział miała w tym spółka Biogen Inc., której innowacyjny lek na Alzheimera został dopuszczony do użycia. Nasdaq100 kończył handel 0,49 proc. powyżej poziomów odniesienia. S&P500 cofnął się o 0,08 proc., a Dow Jones stracił 0,36 proc. 
  • Indeksy azjatyckie w większości znalazły się we wtorek pod kreską. Japoński Nikkei225 cofa się o około 0,2 proc. (nie pomagają lepsze od oczekiwań dane o PKB), a Hang Seng traci około 0,3 proc. Pod presją również Shanghai Composite, którego notowania tracą 0,7 proc. 
  • Na FX dominuje silniejszy dolar, co niejako „ustawia” handel innych klas aktywów. Zmiany są niewielkie, jednak EUR/USD cofa się ponownie do 1,2180 po dwudniowym umocnieniu, a notowania GBP/USD zaliczają spadek do 1,4155. 
  • Słabsze pozostają waluty surowcowe. AUD/USD spada do 0,7744, a notowania NZD/USD znajdują się przy 0,7214. W okolicy poziomów odniesienia (1,2085) zatrzymał się kurs USD/CAD. 
  • Osłabienie złotego zatrzymuje się w okolicy 4,4660 w przypadku kursu EUR/PLN. 
  • O około 0,7 proc. tanieją kontrakty na ropę naftową. Baryłka WTI wyceniana jest na 68,7 USD, a surowiec spod znaku Brent kosztuje około 71 USD za baryłkę. 
  • Wśród innych surowców widoczna jest presja ze strony silniejszego dolara. Złoto odbiło w poniedziałek, ale wciąż znajduje się poniżej 1900 USD za uncję. Cena tony miedzi oscyluje wokół 9950 USD. 
  • Kolejny cios, tym razem od SEC, otrzymały kryptowaluty. Amerykański regulator przyznał, że jest zaniepokojony faktem, iż Tesla przyjmuje płatności za pośrednictwem krypto. Negatywnie zareagowały wszystkie ważne tokeny. BTC/USD cofa się o 5,5 proc., a notowania ETH/USD tracą około 7 proc. 

Notowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu EUR/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.