TMS Starter: 6 X

06-10-2021 07:51
Pozytywny rezultat sesji na Wall Street nie przekłada się na optymizm w Azji. Na FX rządzi dolar, choć inwestorzy ważą wpływ raportu z rynku pracy na wycenę rynkowych aktywów. Trwa hossa surowców energetycznych.
  • Wtorkowy handel na Wall Street przebiegał pod dyktando strony popytowej, pomimo umocnienia dolara i wyższych rentowności długu. Średnia Przemysłowa kończyła sesję 0,92 proc. powyżej poziomów odniesienia, a indeks S&P500 zyskał 1,05 proc. Najmocniej rósł Nasdaq100, w przypadku którego wzrost opiewał na 1,25 proc. 
  • W środę rano rentowności 10-letnich obligacji skarbowych USA znajdują się w okolicy 1,56 proc., a notowania kontraktów na amerykańskie benchmarki cofnęły się poniżej referencyjnych poziomów. 
  • Handel w Azji to dominacja sprzedających. Nikkei225 traci 0,8 proc., przy spadku Hang Seng na poziomie 0,1 proc. 
  • Notowania terminowe indeksu DAX cofają się o 0,5 proc. na 2h przed startem sesji, co wskazuje na korekcyjny początek notowań. 
  • W nocy RBNZ, zgodnie z oczekiwaniami, podniósł główną stopę procentową do 0,5 proc. i choć komunikat brzmiał nieco bardziej  jastrzębio, to w obliczu dużego niezdecydowania na rynkach NZD jest najsłabszą walutą w przestrzeni G10. Kurs kiwi spada do 0,6925.
  • Dolar jest w środę rano najsilniejszą z walut krajów rozwiniętych. EUR/USD oscyluje wokół 1,1585, a notowania GBP/USD cofają się do 1,3610. 
  • W oczekiwaniu na decyzję RPP ws. poziomu stóp procentowych złoty nieco słabnie. EUR/PLN znalazł się ponownie przy 4,6050, a kurs USD/PLN oscyluje wokół 3,9745. 
  • Na rynku surowców energetycznych trwa dynamiczna hossa. Baryłka WTI wyceniana jest na 79,2 USD, a więc najwięcej od 7 lat. Cena ropy Brent to 82,8 USD za baryłkę. Cena surowca wyraźnie rośnie, pomimo raportowanego przez API wzrostu zapasów w Stanach Zjednoczonych (+950 tys. baryłek). 
  • Więcej emocji budzi jednak NATGAS. Kurs znalazł się na 13-letnich maksimach i oscyluje wokół 6,33 USD. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.