TMS Starter: 30 VI

30-06-2021 07:56
Mało mówiące wahania indeksów w Azji, choć z przewagą wzrostów. Kolejna rekordowa sesja na Wall Street pomaga nastrojom, choć mieszany wydźwięk PMI z Chin hamuje entuzjazm. FX stoi w miejscu z rozgrywającym USD czekającym na dane z USA. Ropa jest wyżej, złoto - bez zmian.
  • Po tym, jak wczoraj indeksy w Azji dołowały rzekomo za sprawą obaw o rozprzestrzenianie się wariantu Delta wirusa, dziś odbicie tłumaczone jest optymizmem związanym ze skutecznością szczepionek w walce z mutacją Covid-19. Ale zmienność z ostatnich dwóch sesji jest tak niska, że równie dobrze może być niczym niepodyktowanym błądzeniem w oczekiwaniu na silniejsze impulsy.
  • Hang Seng w Hongkongu spada o 0,2 proc., ale chiński Shanghai Composite rośnie o 0,4 proc., japoński Nikkei225 zyskuje 0,1 proc., a koreański KOSPI wzrasta 0,5 proc.
  • Wczoraj indeksy w USA poprawiały szczyty. S&P500 i Dow Jones zyskał minimalnie (0k,03 proc.), a Nasdaq100 wzrósł o 0,33 proc.
  • Akcje Moderna Inc. osiągnęły szczyt wszechczasów po tym, jak spółka przekazała, że jej szczepionka wytworzyła ochronne przeciwciała przeciwko szczepowi Delta.
  • Indeks PMI z Chin wypadł nieco wyżej do oczekiwań (50,9, prog. 50,8, poprz. 51), ale wskaźnik dla sektora usługowego rozczarowało (53,5, prog. 55,3, poprz. 55,2).
  • Na rynku walutowym USD utrzymał częściowo poziomy zdobyte we wczorajszym umocnieniu. EUR/USD krąży wokół 1,39, GBP/USD odbija do 1,3950.
  • EUR/PLN zaczyna dzień tuż pod 4,52; USD/PLN pozostaje pod 3,80.
  • Ropa naftowa WTI rośnie o 0,5 proc. do 73,4 USD/b. Wczoraj wsparciem był raport API, który wskazał na większy od oczekiwań spadek zapasów surowca w USA w ubiegłym tygodniu (-8,15 mln baryłek, prog. -4,5 mln baryłek). Spotkanie Komitetu Monitorującego przy OPEC zostało przełożone na czwartek i będzie teraz prowadzone pomiędzy spotkaniami OPEC i OPEC+.
  • Złoto nie dało rady wróci powyżej 1765 USD/oz po tym, jak wczorajszy zryw aprecjacyjny dolara doprowadził do spadku cen metalu. Dziś rano uncja kosztuje 1756 USD/oz.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.