TMS Starter: 3 VIII

03-08-2021 07:44
Słaba sesja na Wall Street w połączeniu z regulacyjnymi zapędami chińskich władz skutkuje przeceną głównych indeksów w Azji. Na rynku walutowym wyróżnia się AUD, który z zadowoleniem przyjął decyzję RBA ws. kształtu polityki pieniężnej. Na rynkach finansowych tanieje ropa naftowa.
  • Mieszany wydźwięk poniedziałkowej sesji na Wall Street mógł być efektem wypowiedzi przedstawiciela Fed Wallera, który przyznał, że Rezerwa musi być gotowa na podwyżkę stóp w 2022 roku, jeśli taka będzie konieczna, co oznaczałoby konieczność wygaszania QE. 
  • S&P500 stracił w poniedziałek 0,18 proc., a notowania Średniej Przemysłowej zaliczyły zjazd o 0,28 proc. Nad „kreskę” wyciągnął się Nasdaq100, który zyskał 0,06 proc. 
  • Sesja w Azji przebiega pod dyktando sprzedających. Nie pomagają doniesienia o chęci zajęcia się przez chińskie władze kwestią uzależnienia od gier. Notowania producentów gier w Azji wyraźnie spadają. Spoglądając na poszczególne indeksy: 0,5 proc. poniżej poziomów odniesienia spada Nikkei225, a notowania Hang Seng korygują się o 0,3 proc. Shanghai Composite cofa się o 0,3 proc. 
  • RBA utrzymał we wtorek stopy procentowe na niezmienionym poziomie (główna stopa 0,1 proc.), ale uwagę inwestorów przyciąga zaskakujące utrzymanie planu redukcji skupu aktywów. Rynek oczekiwał odłożenia w czasie decyzji w związku z niepewnością gospodarczą wywołaną rozprzestrzenianiem się wariantu delta koronawirusa. AUD/USD odbija do 0,74. 
  • Dolar pozostaje jedną z najsłabszych walut G10, choć zmiany o poranku są niewielkie. EUR/USD na poziomie 1,1877, przy notowania GBP/USD w okolicy 1,3895. 
  • Solidny zjazd w dół zaliczała w poniedziałek ropa naftowa, a we wtorek rano kurs WTI oscyluje wokół 71,1 USD za baryłkę. Baryłka Brent kwotowana jest na poziomie 72,7 USD. 
  • Spadek optymizmu obserwowany jest na rynku kryptowalut. Bitcoin tanieje o 1,9 proc., a notowania Ethereum cofają się o niemal 5 proc. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.