TMS Starter: 27 VII

27-07-2021 07:49
Rynki azjatyckie kontynuują mieszany ruch po beznamiętnej sesji na Wall Street. Dolar utrzymuje swoją pozycję w środku stawki G10, a notowania złota utknęły poniżej 1800 USD za uncję. Ważny poziom testuje bitcoin.
  • Rynki finansowe wyczekują środowego posiedzenia FOMC, co ogranicza zmienność. Większych ruchów należy spodziewać się bliżej publikacji komunikatu. Na rynku akcji kluczowym czynnikiem cenotwórczym są wyniki spółek Big Tech. 
  • W poniedziałek po zamknięciu sesji giełdowej w USA swoim raportem pochwaliła się Tesla. Wyniki kwartalne wyraźnie przebiły oczekiwania. Przychody ze sprzedaży w stosunku r/r niemal się podwoiły, rosnąc do 11,9 mld USD, a zysk netto urósł do 1,14 mld USD, co oznacza zysk na akcję na poziomie 1,02 USD. W handlu posesyjnym kurs zyskiwał ponad 2 proc.
  • Wall Street kończyło dzień na historycznych maksimach, ale obecnie poprawienie ATH zdarza się dość regularnie. Indeksy Dow Jones oraz S&P500 dodały 0,24 proc. do swojej wartości, a notowania Nasdaq100 zyskiwały 0,03 proc. 
  • Pozytywny, acz umiarkowany rezultat handlu w USA nie w pełni podtrzymali inwestorzy z Azji. Wprawdzie Nikkei225 dodaje 0,5 proc., ale notowania Hang Seng tracą ponad 1,8 proc. Notowania terminowe indeksów w Europie nie dają jasnego obrazu na otwarciu sesji. 
  • Na rynku walutowym swoją pozycję próbuje obronić dolar, choć spadek rentowności amerykańskiego długu (przejściowo do 1,22 proc. dla 10-latek) to utrudnia. Eurodolar znajduje się minimalnie powyżej 1,18. 
  • Słabszy złoty ponownie puka do 4,5950 w relacji do euro. Kluczowy pozostaje odczyt inflacji (piątek). 
  • Cena ropy naftowej na rynkach finansowych utrzymuje się nieco wyżej. Baryłka WTI kosztuje ponad 72 USD, a cena ropy Brent oscyluje wokół 73,9 USD.
  • Z ważnym oporem nie poradziły sobie notowania złota, które zostały zmuszone do odwrotu poniżej 1800 USD za uncję. 
  • Linię 55-sesyjnej średniej kroczącej testują notowania BTC/USD. Kurs zawrócił na południe po dotknięciu 40 tys. USD i we wtorek rano oscyluje wokół 37 tys. USD za token. 

Notowania instrumentu BTC/USD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.