TMS Starter: 26 I

26-01-2022 07:40
Na rynek akcji wrócił negatywny sentyment, co skutkuje korektą na większości parkietów. Większy apetyt na ryzyko widoczny jest na rynku walutowym, gdzie szczególnie dobrze radzą sobie waluty surowcowe.
  • Wtorkowy handel na Wall Street został ponownie zdominowany przez obóz niedźwiedzi. Najmocniej traciły akcje spółek technologicznych. Nasdaq100 cofnął się o 2,28 proc. W tym samym czasie S&P500 zniżkował o 1,22 proc., a notowania Dow Jones skorygowały się o 0,19 proc.
  • Pomimo dobrych danych za miniony kwartał walory Microsoft wyraźnie taniały, choć na koniec dnia wróciły w okolice poziomów odniesienia. Przychody MSFT urosły do 51,7 mld USD, a zysk na akcję wyniósł 2,48 proc. ( 7 proc. powyżej oczekiwań). 
  • Sesji do udanych zaliczyć nie mogą także Apple (-1,14 proc.), Netflix (-5,35 proc.), Amazon (-3,15 proc.), NVIDIA (-4,48 proc.), Intel (-1,81 proc.), Facebook (-2,77 proc.) i Twitter (-2,54 proc.).
  • W Azji nastroje są mieszane, z przewagą niedźwiedzi. Nikkei traci 0,4 proc., a Hang Seng utrzymuje się przy poziomach odniesienia. KOSPI cofa się o 0,3 proc., ale Shanghai Composite umacnia się o 0,6 proc.
  • Więcej optymizmu widoczne jest na rynku walutowym, gdzie dolar oddaje pole rywalom w przestrzeni G10. EUR/USD odbija jednak minimalnie do 1,1305. 
  • Tarcia polityczne wewnątrz Wielkiej Brytanii nie ciążą mocno funtowi. Pomimo, iż premier Johnson broni się przed śledztwem w sprawie złamania reżimu sanitarnego w trakcje pandemii, popularny kabel utrzymuje się przy 1,3512. 
  • Najlepiej radzą sobie waluty skorelowane z notowaniami ropy naftowej (CAD czy NOK), gdyż cena surowca na rynkach finansowych wyraźnie wzrosła.
  • Baryłka WTI wyceniana jest na 85,4 USD, przy cenie surowca Brent na poziomie 87,1 USD. We wtorek instytut API wskazał na spadek wielkości zapasów ropy w USA o 870 tys. baryłek w ciągu tygodnia.

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.