TMS Starter: 22 VII

22-07-2021 07:49
Kolejna sesja wzrostowa na Wall Street zostawia w tyle koronawirusowe obawy. Pozytywne nastroje z rynku akcji powoli przekładają się na FX, gdzie dolar nieznacznie traci względem większości rywali. Wzrost zapasów nie przeszkodził ropie naftowej odrobić znacznej części strat.
  • W większości pozytywne rezultaty kwartalne spółek przykrywają koronawirusowe obawy. W środę Wall Street kończyła dzień powyżej poziomów odniesienia. S&P500 dodał 0,82 proc. przy wzroście Średniej Przemysłowej o 0,83 proc. Najwięcej na koniec dnia zyskiwał Nasdaq100, którego notowania umocniły się o 0,92 proc. 
  • Dobrymi wynikami kwartalnymi mogły pochwalić się CocaCola, która podniosła prognozy swojego wzrostu oraz Chipotle. Solidnie wypadły również J&J oraz Verizon. Swoim raportem rozczarował Netflix, którego walory traciły w środę ponad 3 proc. swojej wartości.
  • Rynki azjatyckie kontynuują pozytywne nastroje. Hang Seng rośnie o poranku o około 1,6 proc., a handel w Japonii pozostaje zamknięty z uwagi na święto narodowe.Solidnie Shanghai Composite, którego notowania zyskują 0,2 proc. 
  • Notowania terminowe europejskich indeksów nie wskazują oczywistego kierunku otwarcia rynku kasowego. 
  • Na FX część swojej przewagi oddał dolar. W oczekiwaniu na decyzję EBC ws. stóp procentowych kurs EUR/USD wraca bliżej 1,18. 
  • Raportowany przez DOE wzrost zapasów ropy naftowej w USA (+2,1 mln baryłek) nie przeszkodził cenie surowca w solidnym umocnieniu. Kurs WTI odbijał w środę o ponad 4 proc. i w czwartek rano oscyluje wokół 70 USD za baryłkę. Baryłka ropy Brent wyceniania jest na 72 USD. 
  • Cena bitcoina utrzymuje się powyżej 31 tys. USD po środowym odbiciu. Poprawa nastrojów na rynkach finansowych ma swoje odzwierciedlenie również w bardziej ryzykownych aktywach. 
  • Notowania złota konsolidują się w okolicy 1800 USD za uncję targane zmiennością na rynku długu. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.