TMS Starter: 21 X

21-10-2021 07:53
Mieszany rezultat handlu na Wall Street skutkuje słabszymi nastrojami w Azji. Po zdobyciu nowych, historycznych maksimów minimalnie niżej cofnął się bitcoin. Dolar o poranku zyskuje względem większości rywali, choć zmiany nie są duże.
  • Publikacja Beżowej Księgi Fed nie przyniosła większych zaskoczeń. Ekonomiści Rezerwy zwrócili uwagę na spowolnienie gospodarki w części sektorów wywołane przede wszystkim  problemami w łańcuchu dostaw. 
  • Zarówno dolar jak i rynek akcji zignorowały publikację. Dow Jones zyskiwał w środę 0,43 proc., a S&P500 umocnił się o 0,37 proc. Notowania indeksu Nasdaq100 zakończyły dzień minimalnie poniżej poziomów odniesienia (-0,05 proc.).
  • Po zamknięciu handlu swoim raportem kwartalnym pochwaliła się Tesla. Spółka zaraportowała spadek przychodów do 13,7 mld USD (-1,1 proc. r/r), ale znaczący wzrost zysku netto (+14,7 proc. r/r do poziomu 2,1 mld USD). 
  • Rynek Azjatycki nie kontynuuje jednak umocnienia. Japoński Nikkei225 kurczy się o 1,6 proc., a notowania Hang Seng zniżkują o 0,8 proc. Jedynie Shanghai Composite wychodzi „nad kreskę” i rośnie o 0,3 proc. 
  • Na FX dolar zyskuje względem głównych rywali. Zyski z poprzednich dni oddają waluty z Antypodów. AUD/USD cofa się do 0,75 pkt, przy NZD/USD handlowanym w okolicy 0,7190. 
  • Złoty testował w środę 4,60 za euro, ale dzień kończył wyraźnie niżej i w czwartek te poziomy nie uległy większej zmianie. O poranku kurs oscyluje wokół 4,5795. 
  • Ceny ropy naftowej na rynkach finansowych spadają minimalnie w czwartek, ale z poziomów na tyle wysokich, że nie zmienia to generalnego obrazu rynku. Baryłka WTI wyceniana jest na 83,3 USD, przy cenie ropy Brent na poziomie 85,6 USD za baryłkę.
  • Cena miedzi utrzymuje się powyżej 10 tys. USD za tonę. Rynek obawia się, że wysokie ceny energii mogą pośrednio prowadzić do spadku podaży metali produkcyjnych, których hutnictwo będzie znacznie droższe.
  • Uncja złota wyceniana jest w czwartek na 1785 USD. Kluczowy do sforsowania wydaje się być obecnie opór biegnący wzdłuż lokalnych szczytów. 
  • Po tym jak w środę Bitcoin wyznaczył nowe historyczne maksima kurs cofnął się minimalnie i w czwartek znajduje się przy 64,8 tys. USD za token. 
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.