TMS Starter: 20 I

20-01-2022 07:39
Dobre dane o zatrudnieniu wsparły AUD, ale na szerokim rynku dolar obronił swoją pozycję. Rynek akcji w USA ponownie się zaczerwienił, ale inwestorzy z Azji przerywają serię spadków. Wyraźnie wzrosła cena złota na rynkach finansowych.
  • Środowa sesja na Wall Street upłynęła pod znakiem nieudanej próby odreagowania wcześniejszej, dość wyraźnej korekty. Na koniec dnia ponownie czołowe indeksy zakończyły handel poniżej poziomów odniesienia. Dow Jones cofnął się o 0,96 proc., podczas gdy S&P500 stracił 0,97 proc. Ponownie najsilniej zniżkował technologiczny Nasdaq100, który oddał 1,15 proc. 
  • W trakcie handlu Azjatyckiego nastroje są odwracane. Japoński Nikkei225 pnie się w górę o 1,11 proc., a Hang Seng rośnie aż o 2,6 proc. 
  • Przerwanie serii spadków w Azji rodzi nadzieje na umiarkowanie pozytywny start sesji na rynku kasowym w Europie. W czwartek o poranku futures indeksu DAX zyskuje 0,3 proc.
  • Na rynku towarowym zalśniło złoto. W środę po południu cena uncji kruszcu osiągnęła wartość 1840 USD i jest najwyższa od dwóch miesięcy. 
  • W ślad za złotem podążyło również srebro, którego cena również testuje 2-miesięczne maksima. Uncja metalu kwotowana jest na poziomie 24,2 USD.
  • Niezmiennie wysoko utrzymują się ceny ropy naftowej. W opóźnionym, z uwagi na długi weekend w USA, raporcie Instytut API sugeruje wzrost wielkości zapasów ropy w USA. Zdaniem API w ciągu tygodnia wielkość zapasów wzrosła o 1,4 mln baryłek. 
  • Cena surowca na rynkach finansowych rośnie jednak o 0,8 proc. Baryłka WTI wyceniana jest na 85,8 USD, podczas gdy surowiec spod znaku Brent kwotowany jest na poziomie 88,4 USD. 
  • Na FX dolar walczy o obronę swojej pozycji. Eurodolar utknął przy poziomach odniesienia – 1,1350, ale GBP/USD odbija do 1,3626. 
  • Najlepiej w segmencie G10 radzi sobie aussie. Kurs rośnie do 0,7239 na fali dobrych danych z rynku pracy. Zamiana w zatrudnieniu w grudniu wyniosła +63,8 tys. miejsc pracy, a stopa bezrobocia spadła do 4,2 proc. 

 

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.