TMS Starter: 17 V

17-05-2021 08:12
Handel w Azji przebiegał w mieszanych nastrojach, pomimo pozytywnego wydźwięku sesji na Wall Street. Na FX minimalnie zyskuje dolar przy nieco niższych rentownościach obligacji. Pogrom na rynku kryptowalut.
TMS Starter: 17 V
  • Piątkowa sesja na Wall Street przebiegała pod dyktando byków, a wszystkie główne benchmarki znalazły się nad kreską. Dow Jones rósł o 1,06 proc., S&P500 dodał 1,49 proc., a najsilniej zwyżkował Nasdaq100, którego notowania rosły o 2,32 proc.
  • W USA nie gasną oczekiwania inflacyjne. W piątek indeks nastrojów Uniwersytetu Michigan pokazał najwyższe od dekady oczekiwania inflacyjne. Pomimo to w poniedziałek rentowności 10-latek znajdują się na nieco niższym poziomie, 1,62 proc.
  • Handel w Azji przebiegał w nieco gorszych nastrojach. Sesja w Japonii kończyła się spadkiem Nikkei225 o około 1 proc. Nad kreskę wyszły Hang Seng oraz Shanghai Composite, które dodały odpowiednio 0,5 proc. oraz 1 proc.  
  • Futures na indeksy w Europie sugerują mieszany początek notowań.
  • W weekend doszło do pogromu na rynku kryptowalut. Burza na mediach społecznościowych wokół słów Muska o potencjalnej sprzedaży bitcoinów przez Teslę wywołała panikę i sprowadziła kurs w okolice 42,8 tys. USD, ostatnio widziane ponad 3 miesiące temu. W poniedziałek rano notowania BTC/USD spadają o około 14 proc.
  • Na rynku walutowym minimalnie zyskuje dolar. Kurs EUR/USD spada w okolice 1,2130, a notowania GBP/USD cofają się do 1,4085.
  • Tracą waluty surowcowe. AUD/USD spada do 0,7750, a notowania NZD/USD cofają się w okolice 0,7220.
  • Na rynku złotego panuje względna stabilizacja, z kursem EUR/PLN na poziomie 4,5250. Bez echa przeszły ubiegłotygodniowe wypowiedzi jastrzębich członków RPP o możliwości sygnalnej podwyżki stóp procentowych.
  • Ceny kontraktów na ropę naftową bronią poziomów zdobytych przed weekendem. Baryłka ropy WTI kosztuje około 65,4 USD, a za ropę spod znaku Brent inwestorzy płacą 68,7 USD.
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.