TMS Starter: 16 XII

16-12-2020 08:17
Nieco więcej optymizmu przewija się przez rynki w środę z pomocą postępów w pracach nad pakietem fiskalnym USA i pozytywnego szumu wokół brexitu. Rynki w Azji zyskują, ale FX w ostatnich godzinach jest bez kierunku. Inwestorzy wyczekują decyzji Fed dziś wieczorem.
  • Japoński Nikkei225 wzrósł dziś o 0,3 proc., koreański KOSPI zyskuje 0,5 proc., choć chiński Shanghai Composite pozostaje na poziomie odniesienia. Futures na S&P500 jest bez zmian po tym, jak wczoraj rynek kasowy wzrastał (1,29 proc.).
  • Przywódca większości w Senacie Mitch McConnell powiedział, że zatrzyma ustawodawców w Waszyngtonie do czasu zawarcia umowy. Pierwotnie od 18 grudnia miała się rozpocząć przerwa w obradach aż do stycznia.
  • GBP/USD podbił do 1,3465 na optymizmie wokół brexitu i wstępnych doniesieniach od redaktora BBC, który napisał na Twitterze: „Wielki szum w ostatniej godzinie wśród posłów torysów, że Wielka Brytania zmierza w kierunku porozumienia w sprawie Brexitu z UE. Eurosceptycy są pewni, że będą zadowoleni ”. Inne źródła medialne temperowały entuzjazm, sugerując, że obie strony pozostają zdystansowane w kluczowych kwestiach (rybołówstwo, równe szanse i zarządzanie). W rezultacie jest bardziej prawdopodobne, że umowa zostanie zawarta później, niż wcześniej względem końca roku.
  • Poza tym inwestorzy czekają na aktualizację indeksów PMI w Europie oraz decyzję FOMC w sprawie polityki monetarnej.
  • Rynek FX spędza ostanie godziny bez wybranego kierunku. EUR/USD dryfuje blisko 1,2160. USD/JPY osuwa się do 103,50. AUD/USD wspina się z powrotem do 0,7160.
  • EUR/PLN kontynuuje trend boczny w przedziale 4,43-4,4450.
  • Złoto zyskuje nieznacznie (0,14 proc.) do 1856 USD/oz.
  • Ropa WTI spada o 0,3 proc. do 47,5 USD/b. Rynek spokojnie przyjął raport API wskazujący na wzrost zapasów ropy w USA o 1,97 mln baryłek w ubiegłym tygodniu (prog. -3,5 mln).
Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty
w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.