TMS Starter: 14 V

14-05-2021 08:01
Czwartkowe odbicie na Wall Street pomogło przywrócić wzrosty w Azji. Strachy związane z inflacją zostały ujarzmione. FX utrzymuje wąskie pasmo wahań. Na rynku towarów spadki, gdyż Chiny chcą ograniczyć wzrost cen.
  • W czwartek główne amerykańskie indeksy odbiły się po ostatniej wyprzedaży wywołanej wysokimi odczytami inflacji i zakończyły 3-dniową serię spadków. Dow Jones wzrósł o 1,29 proc., S&P500 zyskał 1,22 proc., a Nasdaq100 wzrósł o 0,83 proc.
  • Na sesji w Azji wzrosty są kontynuowane. Japoński Nikkei225 rośnie o 2,4 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 1,3 proc., a Hang Seng wzrasta o 0,8 proc.
  • Futures na S&P500 dokłada dziś o 0,6 proc., a przed sesją w Europie kontrakt na niemiecki DAX rośnie o 0,7 proc.
  • Spadki utrzymują się na rynku towarów. Ruda żelaza traci prawie 9 proc. po tym, jak władze chińskiej prowincji Tangshan będącej stalowym zagłębiem zakazały hutom rozpowszechniać informacji o wysokich cenach. Miedź tanieje dziś o 1,4 proc. Ropa naftowa WTI spada o 0,4 proc.
  • Na rynku walutowym indeks dolarowy DXY utrzymuje stabilne poziomy. EUR/USD podchodzi pod 1,21, GBPUSD zaczepił się 1,4050. Przy presji na rynku metali AUD/USD skromnie zyskuje do 0,7735.
  • Złoty utrzymuje mocne poziomy po wczorajszym umocnieniu walut w regionie na fali poprawy rynkowych nastrojów. EUR/USD jest na 4,5270, USD/PLN schodzi w stronę 3,74.

Pomimo silnego rajdu cen rudy żelaza, AUD/USD nie zyskiwał tak mocno, toteż korekta na rynku surowców nie uderza mocno w Austrlaijczyka. [Źródło: Bloomberg, TMS]

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.