TMS Starter: 1 VII

01-07-2021 08:01
Bez wyraźnych wskazówek z ADP sesja na Wall Street kończyła się w mieszanych nastrojach. Więcej pesymizmu wykazują inwestorzy w Azji. Na FX obserwujemy mocniejszego dolara, co jednak nie przeszkadza w odbiciu notowań złota.
  • Agencje informacyjne donoszą o rozwijającym się wariancie delta koronawirusa, jednak uwaga inwestorów skupia się przede wszystkim na środowym raporcie ADP. Choć w ostatnich miesiącach odczyt nie najlepiej przewidywał dane o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym (NFP), to rezultat badania może być pewną wskazówką. Zdaniem ADP w czerwcu przybyło 692 tys. zatrudnionych w sektorze prywatnym, niemniej nastąpiła znaczna rewizja w dół poprzedniego odczytu. Całość publikacji sprawia, że przed piątkowym NFP mamy więcej pytań niż odpowiedzi.
  • Wall Street nie wykazało zdecydowania odnośnie kierunku, w którym powinny podążać indeksy. Na zamknięciu Dow Jones rósł o 0,61 proc., podczas Nasdaq100 cofnął się o 0,17 proc. O około 0,13 proc. nad kreskę wyszedł indeks S&P500.
  • Handel w Azji przebiegał z większą dozą pesymizmu. Nikkei225 tracił 0,38 proc. przy spadku Hang Seng o 0,57 proc. Powyżej poziomów odniesienia wyciągnął się Shanghai Composite.
  • W środę przed południem spory zjazd zaliczył niemiecki DAX, ale w czwartek kurs wychodzi nad kreskę i oscyluje wokół 15580 pkt.
  • Na FX obserwujemy silniejszego dolara i wszystkie tego reperkusje. EUR/USD spada do 1,1840, a notowania GBP/USD cofają się do 1,3813. Na antypodach lekką przewagę ma kiwi, z kursem na poziomie 0,6980. AUD/USD cofa się do 0,7481.
  • Rynek złotego stabilizuje się w okolicy poziomów odniesienia. EUR/PLN przy 4,5185.
  • Złoto wybroniło ważne wsparcie i wraca powyżej 1775 USD za uncję.
  • Spadek ropy naftowej raportowany przez DOE pomógł utrzymać wysokie ceny surowca na rynkach finansowych. Cena baryłki WTI znajduje się na poziomie 73,6 USD, przy benchmarku Brent kwotowanym na 74,7 USD za baryłkę.

Notowania instrumentu GOLD, interwał: D1, źródło: TMS BrokersNotowania instrumentu GOLD, interwał: D1, źródło: TMS Brokers

Zastrzeżenia prawne

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
75% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.